MKM:  sundvõõrandamiseks ei ole kaevandamisluba vajalik

Majandus- ja kommunikatsioonimisteeriumi (MKM) pressiesindaja Rasmus Ruuda sõnul ei ole sundvõõrandamiseks kaevandamisluba vajalik ning plaanitava Põhja-Kiviõli II karjääri alla jäävate maade protesteerivad omanikud teadsid juba enne maade soetamist, et need kuuluvad sundvõõrandamisele.

"Kõik kinnistute omanikud, peale ühe, on kinnistud omandanud pärast planeeringu kehtestamist ja kinnistute sundvõõrandamisele suunatud toimingud ei ole kinnistuomanikele üllatuslikud," ütles ERR Uudistele MKM-i pressiesindaja Rasmus Ruuda.

Põlevkivikarjääri rajamine mäeeraldise territooriumil asuvatele kinnistutele nähti MKM-i teatel ette juba 2005. aasta 23. märtsi Sonda vallavolikogu määrusega.

Ruuda sõnul otsustab sundvõõrandamise, sealhulgas kinnisasja turuhinna järgi omandamise, valitsus ning majandus- ja kommunikatsiooniministeerium tegeleb jätkuvalt korralduse ja selle vastuvõtmisele järgnevate protsesside ettevalmistamisega.

"Kiviõli Keemiatööstuse OÜ on jätkuvalt kaevandamisloa taotleja hoolimata sellest, et Tallinna Ringkonnakohtu 09.04.2010.a otsusega kaevandamisluba tühistati. Sundvõõrandamiseks ei ole kehtiv kaevandamisluba vajalik, kuid reaalselt kaevandama ei saa asuda enne kaevandamisloa andmist.  Maavaravarude kasutuselevõtmine tagab sadade töökohtade säilimise Kiviõli linnas," lisas Ruuda.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed