• 12.08.10, 11:49
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Valitsus eraldas arendaja kahjuhüvituseks reservist 6,7 miljonit

Valitsus eraldas reservist keskkonnaministeeriumile kohtukulude katmiseks ligi 6, 7 miljonit krooni enamsaadud ostuhinna tagastamiseks, intressideks ja viivisteks.
Keskkonnaministri käskkirja alusel müüdi avalikul enampakkumisel Tallinnas Mustamäe tee 17 asuv transpordimaa pindalaga 1625 m². Avaliku enampakkumise võitjaks osutus kõige kõrgema pakkumise teinud OÜ Piiri Kinnisvara, kelle pakutud hinnaks oli 8 001 000 krooni. Piiri Kinnisvara õigusjärglane täna on AS Arkaadia Kapital.
2007. aasta märtsis esitas Piiri Kinnisvara esindaja kohtule hagiavalduse Eesti Vabariigi vastu, paludes välja mõista enamtasutud ostuhinna summas 6 000 750 krooni ning intressivõlgnevuse ja viivisvõlgnevuse.
Kohus nõudis riigilt Arkaadia Kapitali kasuks välja kokku 6 743 958,27 krooni:  enamsaadud ostuhinna tagastamiseks 5 000 625 krooni; intresse summas 55 505,92 krooni; viivise (kuni 02.06.09) summas 1 189 134,88 krooni ja viivise alates 03.06.2009 kuni arvestuslikult 31.08.2010 summas 498 692,47 krooni.
Taotletav summa sisaldab viiviste arvestust kuni 1. septembrini 2010, millest tulenevalt tagastab keskkonnaministeerium vastavalt riigieelarve seadusele tegeliku maksepäeva ja arvestusliku maksepäeva vahest tuleneva jäägi valitsuse reservi.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 06.05.25, 12:16
Praktiline ülevaade: kuidas valida õige looduskivi teedele ja terrasside
Erinevatest looduskividest on teede, platside ja terrasside sillutamiseks murtud ja lõigatud kive ning plaate juba aastatuhandeid. Ka tänapäeval on see kõige keskkonnasõbralikum, vastupidavaim ja kaunim lahendus koduaias ja linnaruumis.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele