22. juuli 2010

Tartu taganes kooli remontijaga sõlmitud lepingust

Eile otsustas Tartu linn taganeda Rahva Kinnisvaraga sõlmitud ehitustööde lepingust, kuna viimasel jäid dokumendid lonkama, teatab linnavõim. 

Eilsel erakorralisel istungil otsustas Tartu linnavalitsus taganeda Rahva Kinnisvara OÜga sõlmitud ehituse töövõtulepingust Tartu Herbert Masingu Kooli keldriruumide rekonstrueerimiseks, kuna ehitaja on oluliselt rikkunud lepingutingimusi.

Lepingu rikkumine seisnes selles, et Rahva Kinnisvara ei suutnud linnavalitsuse poolt antud tähtajaks esitada nõuetekohast ehituse täitedokumentatsiooni, mistõttu puudub linnal veendumus, et kooli keldriruumid on remonditud projekti järgides ning tööd on teostatud kõigi nõuetega vastavuses.

Kuna tegemist on koolihoonega, tuleb ehitustööde nõuetekohasust kontrollida kõrgendatud tähelepanuga, et need ei kujutaks endast ohtu laste elule ja tervisele.

Puudulikult vormistatud täitedokumentatsiooni tõttu on linn sunnitud remonditud ruumidele kasutusloa saamiseks tegema lisatoiminguid ja kandma lisakulutusi.

Vanemuise 33 asuva Tartu Herbert Masingu Kooli keldriruumide remondiks sõlmiti leping eelmise aasta novembris Rahva Kinnisvara OÜga kui riigihankel odavaima pakkumuse teinud firmaga.

 

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688