Tallinna Vesi ja Tallinn kiidavad ennast

AS Tallinna Vesi ja Tallinna linn kavatsevad kampaania korras kuulutada Tallinna lõplikult kanaliseerituks ja veevärgiga liitunuks, ilmneb linnavõimu teatest.

Kampaania eesmärgiks on anda tallinlastele teada, et alates 2011. aastast on antud igale kodumajapidamisele Tallinnas võimalus ühisveevärgi- ja kanalisatsioonisüsteemiga liitumiseks.

Tallinna abilinnapea Deniss Boroditši sõnul on linnale väga oluline, et inimesed teaksid kanaliseerimise lõpule jõudmisest, sest tegu on väga olulise keskkonnaprojektiga, mille valmimist nõuab Euroopa Liit enne 2011. aastat.

“Kanaliseerimise lõpuni viimist on tallinlastele lubatud aastakümneid, kuid siiani on need lubadused jäänudki vaid lubadusteks. See, et juba järgmisest aastast on kõigil tallinlastel võimalik ühisveevärgi- ja kanalisatsioonisüsteemiga liituda, on Tallinnale väga oluliseks saavutuseks,” ütles Boroditš.

AS Tallinna Vesi juhatuse esimees Ian Plenderleithi sõnul tähendab vee- ja kanalisatsioonisüsteemide rajamine enamat, kui vaid kommunaalehituse valmimist. “Kõikidel tarbijatel on nüüd võimalus liituda ühiskanalisatsioonivõrguga, mille kaudu saame tagada reovee ohutu juhtimise Paljassaare reoveepuhastusjaama, kus seda puhastatakse vastavalt kõige kõrgematele keskkonnastandarditele,” ütles Plenderleith. See mõjutab oluliselt ka keskkonda laiemalt, eriti randade puhtust, garanteerib kõikidele liituvatele majapidamistele madalamad reovee ärajuhtimiskulud ning tagab Tallinna täieliku vastavuse Euroopa Liidu keskkonnaregulatsiooni nõuetele.

“Selle olulise programmi valmimisega paigutame viimase ehituskivi vundamenti, mis moodustab veeteenuste baasterviku. Alates 2011. aastast on kõigil tallinlastel võimalik osa saada kõrgekvaliteedilisest joogiveest, keskkonnasõbralikust reoveepuhastusest ning toimivast ühisveevõrgust, mida on arendatud viimase 10 aasta jooksul,” lisas Plenderleith.

Kampaania algab tuleva nädala esmaspäevast, kusjuures kampaania üheks oluliseks osaks on peredele suunatud üritus Vabaduse väljakul, milleks ettevalmistused juba käivad.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed