Möödunud aastal pidid suuremad ehituskauplused leppima 10-43-protsendilise käibe kahanemisega.
Ligi miljardi kroonine käive oli Rautakesko AS-il (K-Rauta), Ehitus Service OÜ (Bauhof) käive ulataus 925 miljoni kroonini ning järgnesid Optimera Estonia AS (Ehituse ABC) ja AS Espak vastavalt 722 ja 568 miljoni kroonise käibega.
Ehituskaupluste tulemused 2009
Ettevõte Käive Eestis (mln krooni) Kasv (%) Poodide arv Rautakesko 987 -22 9
Ehitus Service 925 -10 10Optimera Estonia 722 -33 11 AS Espak 568 -25 12 AS Devest (Ehitusmarket) 199 -32 4 AS Angroo Ehitus 43 -43 1Allikas: majandusaruanded
Seotud lood
Kogu ehituskaupade müügi sektor oli mullu kahjumis. K-rauta kauplusi opereeriva Rautakesko ASi juhatuse esimehe Alo Ivaski sõnul iseloomustab ehituskaupluste turgu vastuolulisus, sest ühelt poolt tiheneb konkurents, ent teiselt sobib madalseisus turg uuteks sisenemisteks.
Bauhof ja Ehitusmarketi omanikfirma Harju KEK kirjutasid alla kavatsuste protokollile, mille kohaselt Bauhof ostab Ehitusmarketi.
Kui ettevõte sünnib soovist teha midagi sisukat ja põnevat, ei pruugi esialgu ollagi suurt strateegiat ja visiooni. Ent kui sellele lisandub aastatepikkune sihikindlus, oskus õigeid otsuseid teha ja kirg valdkonna vastu, võib sellest kasvada midagi suurt. Just nii on läinud ettevõttega Optimus Systems, mis alustas 20 aastat tagasi viieliikmelise meeskonnana ning on nüüdseks kasvanud Eesti turvavaldkonna liidriks.