Uus Maa: kesklinna kinnisvaraturg väga aktiivne

Uus Maa Kinnisvarabüroo atesteeritud konsultant Eve Kaunis ütles, et suvi pole kesklinna korterite turule halvasti mõjunud, vaid vastupidi - kesklinnas on väga aktiivne aeg.

"Kinnisvara müüakse ning ostetakse pidevalt. Huvilisi ei ole vähemaks jäänud," märkis Kaunis.

Ta selgitas, et ostjaid on erinevaid – investorid vaatavad kortereid pigem uutesse majadesse (oluline on köögimööbli, võimalusel ka muu mööbli olemasolu). Valdavalt otsivad investorid 2-toalisi kortereid. "Paljud kliendid soovivad osta korterit, mis on juba üürile antud," märkis ta.

Kaunise sõnul eelistavad need kliendid, kes endale elamiseks korterit otsivad, sellist, mis asub heas korras majas. Vanema maja puhul peab kindlasti olema torustik, elektrijuhtmestik ja katus vahetatud, oluline on ka trepikoja hea seisukord. Ostjatele on tähtis igakuiste maksete suurus, väga suurt tähelepanu pööratakse ühistu plaanidele – kas maja renoveerimiseks võetakse laenu jne.

Tema sõnul otsitakse kas väga heas seisukorras, maitsekalt renoveeritud ning kujundatud korterit või hoopis sellist, mis vajab kapitaalset renoveerimist. Üha enam jälgitakse, et ei oleks suurt liiklusmüra, oluline on ka panipaiga ja parkimiskoha olemasolu. Üha enam pööratakse tähelepanu ka sellele, et korter oleks valgusküllane.

"Omanike hinnaootusi euro tulek väga muutnud ei ole – pigem on müüjad mures, mis saab siis, kui korterit ei suudeta enne euro tulekut müüa - et kas ostjaid pole mitte kohe peale euro tulekut hoopis vähem?"

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed