Uus Maa atesteeritud konsultant Kristina Sõmerik ütles, et hetkel ületab Tallinna üüriturul pakkumine nõudlust.
"Hinnad on stabiilsed olnud viimased kuus kuud," märkis ta ning prognoosis samasugust jätku järgnevaks pooleks aastaks. "Peale euro tulekut olukord kindlasti muutub, kuid hetkel on keeruline prognoosida, kui palju," osutas ta.
Sõmerik tõdes siiski, et Eesti üüriturg liigub kasvavas joones ja on tugevnemas.
Hiljuti teatas Forenomi, et neil on plaan võtta 2010. aasta lõpuks üürile 100 edasiüürimiseks sobivat korterit. Kuidas hinnata nende konkurentsivõimet? Sõmerik vastas, et konkurents on sel firmal olemas ning võimalik, et esimene aasta võib nende kui uustulnuka jaoks tulla keeruline.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Ta lisas, et ei näe suurt potentsiaali kinnsvaraarendajate ja Forenomi või sarnaste ettevõtete koostöös kinnisvaraturul, kuna arendajate eesmärk on müüa. "Üürimajade turg on Eestis väike, ehkki olemas," märkis ta.
Seotud lood
Suurbritannias aastatel 1970–1994 läbiviidud ehitusuuringust, milles analüüsiti hilinemiste ja eelarve ületamiste põhjuseid, selgus, et 40% ootamatutest hilinemistest ja lisakuludest olid seotud geotehniliste oludega. Ehitaja vaates tõusetub küsimus: mis saab siis, kui tegelik kohapealne geotehniline olukord osutub arvatust keerulisemaks?