10. juuni 2010
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Tartu plaanib jõe äärde korterelamuid

Tartu volikogu algatas Ranna tee ja Lubja tänava piirkonna detailplaneeringu eesmärgiga kaaluda võimalusi maa-alale väikesemahuliste korterelamute rajamiseks ning puhkeala kujundamiseks jõe kaldal.

Planeeritav ala pindalaga ligi 2,4 hektarit asub Ülejõe linnaosas Ujula ja Lubja tänava ning Emajõe vahelisel alal. Detailplaneering muudaks üldplaneeringuga määratud maakasutuse juhtotstarvet väikeelamute maast korruselamute maaks, kuhu on lubatud rajada kuni kolmekorruselisi korterelamuid. Samuti on kavas laiendada puhkeala, määrates jõeäärsed krundid puhke- ja virgestusrajatiste maaks.

Volikogu on seisukohal, et kesklinna läheduses on otstarbekas suurem asustustihedus, kui seda võimaldavad individuaalelamud. Kesklinna lähipiirkonnas väljaspool miljööalasid väikeelamute asemel 3-4-korruseliste elamute kavandamine seati üheks üldplaneeringu edasise elluviimise suunaks üldplaneeringu ülevaatamise tulemuste kinnitamisel.

Lisaks kehtestas Tartu volikogu Ujula tn 98 (Lodjapargi) ja Ujula tn 102 (supelranna) kruntide ning lähiala detailplaneeringu. Ligi 7 hektari suurune planeeringuala hõlmab Tartu linnale kuuluvaid kinnistuid, millest hoonestatud on Ujula tn 98, kus asub vetelpäästehoone ja Emajõe Lodjaseltsi lodjaehitustelk.

Detailplaneering annab võimaluse krundile Lodjapargi hoonete ja sadamarajatiste ehitamiseks. Ühtlasi kavandatakse Ujula tänava äärsetele elamukruntidele väikeelamute asemel kuni kuue korteriga majade püstitamine, et elamupiirkond oleks avatum ning puhkealaga paremini seotud.

Kesklinna üldplaneeringut Tartus veel ei algatatud. Volikogu ei toetanud Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni esitatud ettepanekut Tartu kesklinna üldplaneeringu algatamiseks, kuna eelnõu juures ei olnud piisava täpsusega lähteülesannet. Eelnõu poolt hääletas 15, vastu oli 25 volikogu liiget.

Abilinnapea Raimond Tamme kinnitusel linnavalitsus tegeleb kesklinna planeeringu lähteseisukohtade välja töötamisega ning eelnõu on kavas volikogule esitada veel käesoleva aasta jooksul.

Aprillis üldplaneeringu ülevaatamise tulemusi kinnitades pidas volikogu vajalikuks linna üldkeskuse teemaplaneeringu koostamist, et määrata kesklinna roll linna ruumistruktuuris ning strateegilised suunad keskusfunktsiooni säilitamiseks ja tõstmiseks ning vastava ehitus- ja maakasutusplaani koostamiseks.

Liitu Ehitusuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Ehitusuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785