10. juuni 2010

Keskkonnaministeeriumi peahoone ei ole varisemisohtlik

Möödunud aasta septembris algatas Tehnilise Järelevalve Amet (TJA) uurimise, et selgitada välja Narva mnt. 7A asuva keskkonnaministeeriumi peahoone seisukord.

Uurimise raames tellis TJA ekspertiisi, et anda hinnang hoone kandekonstruktsioonide seisundile ja kasutusohutusele. Ekspertiisi käigus tehti hoones põhjalikud kontrollkäigud ja konstruktsioonide ülevaatused. Muuhulgas kontrolliti seinte, põrandate, uste ja akende horisontaalsust ja vertikaalsust. Kõigil korrustel avati ripplagesid, et vaadelda vahelagede konstruktsioone ning talade toetust seintele ja postidele. Lisaks tutvuti hoone rekonstrueerimist ja juurdeehitamist puudutava tehnilise dokumentatsiooniga ning vajumismõõtmiste andmetega.

Ekspertiisi tulemused kinnitavad, et hoone vajumitest tekkinud kahjustused ei ole hoone kandekonstruktsioonide kandevõimele ohtlikud ning hoone on kasutajatele hetkel ohutu.

Ekspertiisi tulemuste põhjal koostas TJA keskkonnaministeeriumi peahoone edasiseks ohutuks kasutamiseks juhised ja tegi olulisemate juhiste täitmiseks ettekirjutused. Hoone kasutusohutuse tagab juhiste järgimine ja ettekirjutuste õigeaegne täitmine.

Lõpliku hinnangu keskkonnaministeeriumi peahoone seisukorra kohta annab TJA peale kõikide ettekirjutuste täitmist hoone omaniku poolt.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688