Keskkonnaministeeriumi peahoone ei ole varisemisohtlik

Möödunud aasta septembris algatas Tehnilise Järelevalve Amet (TJA) uurimise, et selgitada välja Narva mnt. 7A asuva keskkonnaministeeriumi peahoone seisukord.

Uurimise raames tellis TJA ekspertiisi, et anda hinnang hoone kandekonstruktsioonide seisundile ja kasutusohutusele. Ekspertiisi käigus tehti hoones põhjalikud kontrollkäigud ja konstruktsioonide ülevaatused. Muuhulgas kontrolliti seinte, põrandate, uste ja akende horisontaalsust ja vertikaalsust. Kõigil korrustel avati ripplagesid, et vaadelda vahelagede konstruktsioone ning talade toetust seintele ja postidele. Lisaks tutvuti hoone rekonstrueerimist ja juurdeehitamist puudutava tehnilise dokumentatsiooniga ning vajumismõõtmiste andmetega.

Ekspertiisi tulemused kinnitavad, et hoone vajumitest tekkinud kahjustused ei ole hoone kandekonstruktsioonide kandevõimele ohtlikud ning hoone on kasutajatele hetkel ohutu.

Ekspertiisi tulemuste põhjal koostas TJA keskkonnaministeeriumi peahoone edasiseks ohutuks kasutamiseks juhised ja tegi olulisemate juhiste täitmiseks ettekirjutused. Hoone kasutusohutuse tagab juhiste järgimine ja ettekirjutuste õigeaegne täitmine.

Lõpliku hinnangu keskkonnaministeeriumi peahoone seisukorra kohta annab TJA peale kõikide ettekirjutuste täitmist hoone omaniku poolt.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed