• 07.06.10, 15:09
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Küttekaart näitab naabermaja küttekulu

KredEx on loonud interaktiivse kaardirakenduse, mis kuvab Eesti kaardil  geograafiliste koordinaatide alusel korterelamute asukohad, millelt saab näha korterelamu energiakulu andmeid.
Küttekaart näitab, kui palju maksab korteriomanik elamus keskmiselt soojusenergia eest ruutmeetri kohta kuus.
KredExi eluasemedivisjoni juhi Mirja Adleri sõnul on e-kaardi rakenduse loomise eesmärgiks anda eelkõige korterelamute elanikele võimalus võrrelda oma soojatarbimist samas piirkonnas sarnaste korterelamute tarbimisandmetega.
„Teine eesmärk on läbi võrdluste juhtida tähelepanu energiatarbimisele ja julgustada elanike energiatarbimist läbi renoveerimise vähendama - renoveerimata korterelamu küttekulu on oluliselt suurem kui renoveeritud ja korrastatud küttesüsteemiga elamul“, lisas Mirja Adler.
Hetkel on kaardil avalikud Tallinna Küttelt ning Kuressaare Soojuselt saadud küttekulude andmed enam kui 2000 korterelamu kohta. Läbirääkimised käivad ka teiste lõpptarbijale soojusenergia edastamisega tegelevate ettevõtetega ning pikemaajaliseks eesmärgiks on saada küttekaardile enamus kaugküttevõrgus olevad korterelamud.
Küttekaardi süsteem töötab Regio kaardirakendusel ja sellega saab tutvuda KredExi kodulehel http://www.kredex.ee/kutte-tarbimine
 
 
 

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 03.02.25, 09:41
Kas tööstusel on valikut?
Kui räägitakse tööstuse energiavajadusest, energiajulgeolekust või toidujulgeolekust, siis tundub, et räägitaks vaid gaasist, CNG-st või äärmisel juhul LPG-st. See on nii ilmselge valik, et tavaliselt ei vaevuta millelegi muule mõtlemagi.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele