Tallinna munitsipaalmajade elanikel oli 31. märtsi seisuga pikaajalisi üürivõlgu 3 885 819 krooni eest.
Võrreldes aasta algusega on võlasumma vähenenud, vahendas city24.ee.
"Üürivõlglaste arv 31. detsembril 2009 oli 430 ja 31. märtsil 2010 oli 396, pikaajalise üürivõla kogusumma 31. detsembril 2009 oli 4 170 410 krooni ja 31. märtsil 2010 oli pikaajalise üürivõla kogusumma 3 885 819 krooni," teatas Tallinna linnapea Edgar Savisaar linnavolikogu arupärimisele vastates.
Savisaare kinnitusel ei ole üüri suurenemine linna poolt üürile antud eluruumides alates tänavu 1. jaanuarist põhjustanud üürivõlglaste koguarvu ega ka üürivõla kogusumma suurenemist.
Tallinnal on munitsipaalkorterid 39 majas, kõige rohkem üürivõlglasi elab Akadeemia tee 48 majas, kus pikaajalist üürivõlga on kogunenud 571 246 krooni eest. Üürihinnad munitsipaalmajades kõiguvad 11,9 kroonist kuni 27,5 kroonini ruutmeetri eest.
Munitsipaalkorterite üürnikud peavad tänavu võrreldes varasemaga kuni 20 protsenti kõrgemat üüri maksma. Linn põhjendas üürihindade tõstmist vajadusega vahetada välja pliidid, õhupuhastajad ja külmikud ning remontida trepikojad ja vabanevad korterid.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 10.08.26, 06:00
Milline on ehitusmaterjalide osa hoonete LEED sertifitseerimisel? Golden Gate’i kogemuslugu
Rohesertifikaat on Eestis kinnisvara arendamisel muutumas järjest olulisemaks ning uute hoonete puhul on LEED või BREEAM sertifikaat juba paljudele arendajatele ja investoritele iseenesestmõistetav eesmärk, kuigi tegemist ei ole seadusest tuleneva nõudega, vaid eestvedajateks on ambitsioonikad ja teadlikud kinnisvaraarendajad.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele