Külmhoone krundile võib rajada 12 tootmishoonet

Tallinn võttis möödunud nädalasel istungil vastu Lasnamäel aadressil Peterburi tee 42 asuva kinnistu detailplaneeringu, mille järgi plaanib kinnistu omanik Premia Tallinna Külmhoone AS krundile rajada kuni 12 tootmishoonet.

Planeering näeb ette 3,71 hektari suurusel maa-alal asuva kinnistu osalise sihtotstarbe muutmise, kinnistu jagamise kolmeks tootmismaa ja üheks äri- ja tootmismaa sihtotstarbega krundiks ning moodustatavatele kruntidele ehitusõiguse määramise koos olemasolevate ja rekonstrueeritavate hoonetega kokku kuni 12 hoone rajamiseks.

Kavas on ehitada kaks ühe maa-aluse parkimiskorrusega kuni 6-korruselist äri- ja tootmishoonet, üks kuni 5-korruseline äri- ja tootmishoone, kolm kuni 3-korruselist tootmishoonet ja kuus ühekorruselist tootmishoonet.

Planeeritaval alal asuva tootmismaa sihtotstarbega 33 076-ruutmeetrisel Peterburi tee 42 kinnistul asuvad paekivist ja silikaatkivist ehitatud hooned: jäätisevabrik, külmhoone tsehh, pumbajaam, kontorihoone, kompressori tsehh, katlamaja-pesumaja, garaaž, materjalide ladu ja kaks alajaama. Praeguseks on lammutatud vana jäätisevabrik ja vana juustuladu.

Planeeringualale on kavandatud kokku 405 parkimiskohta.

Detailplaneeringu koostamise algatamist taotles 2003. aasta mais Tallinna Külmhoone AS, planeeringu koostas OÜ A&L Arhitektuuribüroo.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed