Tallinna linnavalitsus algatas möödunud nädalal Staadioni 1, Võistluse 3 ja Võistluse 7 kinnistute ning lähiala detailplaneeringu, mis näeb ette 0,82 hektari suurusele maa-alale korterelamute ehituse.
Detailplaneeringu koostamise eesmärk on muuta kesklinna linnaosas asuva Staadioni 1 krundi ärimaa maakasutuse sihtotstarve 90% ulatuses elamu- ja 10% ulatuses ärimaaks, moodustada Võistluse 7 elamumaa sihtotstarbega krunt ning määrata Staadioni 1, Võistluse 3 ja Võistluse 7 kruntide kasutustingimused.
Planeeritavat maa-ala piirab lõunaküljest Kalevi keskstaadion. Võistluse 3 kinnistu kuulub Compakt Kinnisvara OÜ-le, Staadioni 1 kinnistu AS-ile Eesti Talleks. Võistluse 7 hoonete omanikuks on Tallinna linn.
Detailplaneeringu koostamise algatamist taotles 2008. aasta jaanuaris Compakt Kinnisvara, kes soovis ehitusõiguse määramist Võistluse 3 kinnistule 10-korruselise elamu ehitamiseks.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Lisaks Võistluse 3 kinnistule on planeeringualasse määratud Staadioni 1 kinnistu ja Võistluse 7 krunt, kuna taotletud ehitusõiguse määramise korral muutuvad oluliselt mõlema nimetatud krundi kasutustingimused ja hoonestamise võimalused.
Planeeringu koostamise õiguse üleandmiseks on tänavu veebruaris sõlmitud leping Tallinna linnaplaneerimise ameti, K-Projekt AS-i ja Compakt Kinnisvara ning Eesti Talleksi vahel. Planeeringueskiisi koostas K-Projekt.
Planeeringuga määratakse ehitusõigus Staadioni 1 krundile ühe kuni kaheksa maapealse ja ühe maa-aluse korrusega ning ühe kuni kuue maapealse ja ühe maa-aluse korrusega hoone rajamiseks, Võistluse 3 krundile kuni kuue maapealse ja kahe maa-aluse korrusega ja Võistluse 7 krundile kuni nelja maapealse ja ühe maa-aluse korrusega korterelamu ehitamiseks.
Planeeritavale alale on kavandatud kokku kuni 125 korterit ja vähemalt 191 parkimiskohta.
Detailplaneeringus tehakse ettepanek muuta Tallinna üldplaneeringu kohane ettevõtluse segahoonestusala ja väikeelamute ala planeeritava maa-ala piires korruselamute alaks.
Seotud lood
Kevadel hooldame niidukeid ja õlitame terrasse, aga puitfassaadi hooldamine ei tule sageli mõttessegi ning ega see polegi iga-aastane töö. Ent kui fassaadihooldus jääb pikalt tegemata, võib peagi ees oodata voodrilaudade vahetus, mis on suur ja kulukas ettevõtmine ka siis, kui otsustad seda oma jõududega teha.