Hotell Viru esitas täna Harju Maakohtule kahjunõude, milles nõuab Tallinnalt 162 miljoni krooni ulatuses tekitatud kahjude hüvitamist.
AS Hotell Viru on tellinud ettevõttele tekitatud kahju hindamiseks aruande tunnustatud rahvusvaheliselt kinnisvarahindajalt Colliers International. Kahju hindamise aruande järelduse kohaselt on Tallinna linna poolt ettevõttele tekitatud kahju suuruseks 155,29 miljonit krooni.
Kahju tuleneb ehitamisvõimaluse ja sellega kaasnevate õiguste realiseerimise kaotusest. Seejuures kahju hindamisel on arvesse võetud Viru hotelli juurdeehitusega seotud potentsiaalset kulu, mis on kahjusummast maha arvatud. Hindamisaruandes kajastuvale kahjule lisaks on AS Hotell Viru kandnud otseseid kulusid juurdeehituse planeerimise ja kavandamisega seoses summas 6,77 miljonit krooni.
Pontos Group juhatuse esimehe Kai Beckeri sõnul oleks juurdeehitusega rajatud 140 hotellituba. Seniste Viru hotelli täituvuse andmete põhjal oleks hotellitubade prognoositav keskmine täituvus olnud 55-70%.
„Juurdeehituses hotelli ja selle juurde kuuluvate söögikohtade, ilusalongi, kaupluste käigus hoidmine annaks täistööajaga tööd 60-80 inimesele. Tallinna linn teeb suure meediakära saatel küll sotsiaalseid töökohti, kuid võtab samaaegselt eraettevõtjatelt ära võimaluse luua sisulisi töökohti,“ ütles Kai Becker.
Kai Beckeri sõnul AS Hotell Viru on viimaste aastate jooksul teinud linnavalitsusele mitmeid erinevaid ettepanekuid, kuidas lahendada detailplaneeringu kehtetuks tunnistamise tagajärjel tekkinud olukord ja näidanud üles omapoolset initsiatiivi leidmaks kompromisse tekkinud kahju korvamiseks.
„Läbirääkimised linnavalitsusega ei ole seni tulemusi andnud ja pooled ei ole saavutanud kokkulepet kahju hüvitamise osas. Ootasime ka kaks nädalat tagasi, kui kahjunõude esitasime, et linna poolt tuleb kutse asi lahendada kohtuväliselt, kuid paraku ei õnnestunud meil linnalt saada mingitki vastust,“ selgitas Kai Becker.
Seotud lood
Kui Kristo Peerna 8 aastat tagasi perele maja hakkas ehitama, otsis ta pikalt lahendust, mis oleks võimalikult tugeva konstruktsiooniga, soe ja kauakestev. Nõuetele vastavaks osutus soojustatud termoplokilahendus Insulating Concrete Form (ICF) ja esimeste aastate järel oli selge, et see ongi meie kliimas parim võimalik majaehitusmaterjal.