Nõmme turuhoone taastatakse juba sellel aastal

Eelmise nädala lõpus põlengus hävinud Nõmme turuhoone taastatakse esialgsel kujul juba selle aasta jooksul, lubas Tallinna Nõmme Linnaosa Valitsus.

Eile tutvusid maja kindlustanud ERGO kahjukäsitlejad Nõmme turuhoone põlengupaigaga ning pakkusid linnale turuhoone taastamistöödega kiireks alustamiseks võimalust saada hüvitist avansi korras.

Täna hommikul kell 10 kohtuvad Nõmme linnaosa vanem Rainer Vakra, Nõmme Turu direktor Vello Lokk ja ERGO kindlustusdirektor Sven Freiberg, et paika panna esialgne tegevuskava.

 Nõmme linnaosa vanema Rainer Vakra sõnul selgub täpsem ajagraafik siis, kui selguvad politsei ja päästekeskuse tulekahju põhjuste uurimise tulemused. „Esimese asjana koristatakse Nõmme keskusest turuhoone ahervare. Nõmme Turg on töödeks valmis ning need algavad kohe, kui uurijad selleks loa annavad, seejärel alustame projekteerimisega, sest olemasolevate restaureerimisprojektidega ei saa uut hoonet kohe ehitama hakata,“ selgitas Vakra.

 Nõmme turuhoone taastamiseks on oma panuse andnud paljud eraisikud, mitmed organisatsioonid ja firmad. „Nõmme Heakorra Selts alustas tules hävinud Nõmme turuhoone taastamiseks kodanikualgatuse korras annetuste kogumist. Heakorra seltsi poolt kogutavaid annetused leiavad kindlasti kasutust turuhoone ülesehitamisel. Igasugune toetus, nii moraalne kui rahaline, on abiks. Praegu ei ole täpselt teada, milline on lõplik ehitusmaksumus. Kindlustus katab vaid turuhoone taastamisväärtuse,“ rääkis linnaosavanem.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed