Ober-Haus: kaubanduspindade vakantsus tõuseb

Ober-Hausi kvartaliülevaatest selgub, et kaubanduspindade vakantsus suureneb kiiresti ja surve üürihindade alandamiseks on tugev.

Ehkki suuremates kaubanduskeskustes on vakantsus praktiliselt 0%, on märgata senisest kiiremat üürnike vahetust. Teiseses asukohas paiknevatel pindadel on vakantsus kiiresti suurenemas ja surve üürihindade alandamiseks tugev – huvi nende vastu võib täiesti puududa, seda vaatamata madalale üürihinnale, kirjutab Ober-Haus ülevaates.

Sõltuvalt asukohast ja suurusest on kaubanduspindade üürihindade langus aastaga olnud 10-50%. Kaubanduskeskustes on keskmise suurusega (150-300 m²) pindade üürihind vahemikus 200-300 kr/m², väiksematel pindadel 350-500 kr/m² ning ankurüürnikel 125-190 kr/m².

Tallinna kaubandusturul oli olulisim sündmus Lasnamäel Tähesaju City ärilinnakus paikneva 20 000 m² suuruse müügipinnaga Saksa päritolu Bauhaus´i ehituskaubamaja valmimine.

„Kuna olukord majanduses on endiselt ebakindel ja investorid äraootaval seisukohal, siis meile teadaolevalt ühtegi olulist suuremamahulist kaubanduspindade ostu-müügitehingut ei ole toimunud,“ märgitakse ülevaates.

Tarbimist mõjutas lisaks majanduslangusele alates aasta algusest tõusnud kütuse ja alkoholi aktsiis. Tallinnas võib tarbimist hakata mõjutama planeeritav müügimaksu kehtestamine.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed