9. aprill 2010
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

RKAS kasum kahanes 75 protsenti

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) teenis mullu kasumit 22,2 miljonit krooni, mis oli 67,7 miljoni krooni võrra vähem kui 2008. aastal.

Eile kogunenud  RKAS nõukogu kiitis heaks ettevõtte 2009. aasta majandustulemused ning otsustas esitada majandusaasta aruande rahandusministrile kinnitamiseks.

RKASi ärikasum oli mullu 92,6 miljonit krooni. Ettevõtte puhaskasum oli 22,2 miljonit krooni, mis oli 67,7 miljoni krooni võrra vähem kui 2008. aastal. Kasumi vähenemise tingis suures osas varade 67,1 miljoni krooni ulatuses ümberhindamine.

Konsolideerimisgrupi üüritulu kokku oli eelmisel aastal 219,5 miljonit krooni. Võrreldes eelarvega laekus üüritulu 33,1 miljoni krooni võrra kavandatust vähem, mis on eelkõige tingitud valitsussektori kärbete ja majandussurutise foonil pindade vabastamisest ning optimeerimisest.

Osutatud teenuste maht suurenes võrreldes 2008. aastaga 14,1 miljoni krooni võrra ja oli 58,3 miljonit krooni.

2009. aastal valmis kokku 4 uusehitust ja rekonstrueerimist: Tallinnas büroohoone aadressil Lasnamäe 2, politseihoone Kolde pst 65, büroohoone Lai 46 ning Viljandi Maagümnaasiumi algklasside hoone. Jätkati Koidula raudteepiirijaama rajamisega ning alustati Eesti Kohtuekspertiisi Instituudile uue hoone rajamisega. Kokku investeeriti 2009. aastal 559 miljonit krooni.

RKAS-i nõukogu esimehe Taavi Rõivase sõnul saab tulemustega rahule jääda: „2009. aasta oli kõigi ettevõtete jaoks väljakutse. Seoses piiratud investeerimise võimega suutis RKAS paindlikult end ümber häälestada, hakates pakkuma aktiivsemalt näiteks projektijuhtimise teenust.“ Nõukogu esimees tõi esile veel ka märkimisväärse 18 protsendilise tegevus- ja palgakulude kokkuhoiu RKASis möödunud aastal.

„Eelmise aasta üks märgilise tähtsusega ettevõtmine oli kindlasti riigi kinnisvarainventuuri läbiviimine. Nüüd on oluliselt lihtsam ka riigil kinnisvarapoliitilisi otsuseid teha, kui me teame milline on tegelik olukord,” rõhutas Rõivas. „Esimeseks sammuks sealt edasi on riigile valitsemiseks mittevajaliku kinnisvara koondumine RKASi, pikemas vaates aga kogu riigi hoonestatud kinnisvara RKASile üleandmine“ selgitas ta.

„RKAS on 2001. aastal loodud Eesti Vabariigile kuuluv 1,5 miljardi krooni suuruse aktsiakapitaliga kinnisvaraarenduse ja -haldusega tegelev ettevõte, mille aktsiad kuuluvad 100%-liselt Eesti Vabariigile. Aktsiaid valitseb Rahandusministeerium.

 

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785