Kaanon Kinnisvara tegevjuht Härmo Haljaste ütles, et hetkel võib täheldada pigem ühistutepoolset taastuvat huvi katustealuste väljaehitamisel.
Arendajate või investorite huvi on tema sõnul veel tagasihoidlik. „Levinum skeem buumiajal oli, et ühistu võõrandas katusealuse arendajale koos kohustusega renoveerida elamu katus, fassaad, trepikojad,“ märkis ta.
Haljaste lisas, et tänane olukord tähendab ühistutele aga seda, et arendajate poolt vastu pakutavate tööde maht on oluliselt väiksem ning kogu maja heakorrastamiseks peab ka ühistu ise investeerima.
Katustealuste müügitehingud viimasel ajal praktiliselt puuduvad aga pakkumishinnad on olnud alates 1000 krooni ruutmeetri kohta, sõltudes siiski väga palju konkreetsest asukohast ja majast.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Katuseaknad on oluliselt enamat kui lihtsalt valgusallikad. Need mõjutavad hoone energiatõhusust, ventilatsiooni ja sisekliimat. Vananedes võivad aknad tekitada probleeme, mis ei ole esialgu visuaalselt märgatavad, kuid mis aja jooksul kahjustavad konstruktsioone ning halvendavad kasutajate mugavust.