Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Ühistud soovivad pööninguid välja ehitada
Kaanon Kinnisvara tegevjuht Härmo Haljaste ütles, et hetkel võib täheldada pigem ühistutepoolset taastuvat huvi katustealuste väljaehitamisel.
Arendajate või investorite huvi on tema sõnul veel tagasihoidlik. „Levinum skeem buumiajal oli, et ühistu võõrandas katusealuse arendajale koos kohustusega renoveerida elamu katus, fassaad, trepikojad,“ märkis ta.
Haljaste lisas, et tänane olukord tähendab ühistutele aga seda, et arendajate poolt vastu pakutavate tööde maht on oluliselt väiksem ning kogu maja heakorrastamiseks peab ka ühistu ise investeerima.
Katustealuste müügitehingud viimasel ajal praktiliselt puuduvad aga pakkumishinnad on olnud alates 1000 krooni ruutmeetri kohta, sõltudes siiski väga palju konkreetsest asukohast ja majast.
2025. aasta esimesel poolel võetakse Eestis vastu kliimakindla majanduse seadus ehk kliimaseadus, mis hakkab tulevikus otseselt mõjutama ka ehitusturgu. „Peame mõistma, et maailm muutub, ehitusturg muutub, kliimaseadus tuleb ning praegu on viimane aeg selles protsessis kaasa rääkida,” ütleb ehitusfirma Rand & Tuulberg jätkusuutliku ettevõtluse ehk kestlikkuse juht August Kompus.