Kütmine läheb kallimaks

Eesti Energia teatas, et tõstab kütte piirhinda 2,3 protsenti, põhjendades seda dollarikursi ning gaasi hinna tõusuga.

Eesti Energiale kuuluvast Iru Soojuselektrijaamast sisseostetava soojuse hinnatõus ja gaasi kallinemine, muudavad aprillist Tallinna Kütte soojusenergia piirhinda

Alates 1. aprillist 2010 kehtib ASi Tallinna Küte klientidel uus soojuse käibemaksuta piirhind 851,38 krooni MWh kohta. Uue hinnaga arved saavad kliendid mais.

Aprillis kehtima hakkav soojuse piirhind on hetkel kehtivast piirhinnast 2,3 protsenti kõrgem. Praegu Tallinnas ja Maardus kehtiv soojuse käibemaksuta piirhind on 831,93 krooni/MWh.
Aprillist kehtima hakkava uue hinna kooskõlastas Konkurentsiamet 01. märtsil 2010. Hinda korrigeeritakse vastavalt Konkurentsiameti poolt kooskõlastatud hinnavalemile ning hinnakomponentide muutmisel muutub ka soojuse hind.

Soojuse piirhinna muutus on tingitud Eesti Energiale kuuluvast Iru Soojuselektrijaamast   sisseostetava soojuse hinnatõusust ja maagaasi kallinemisest. Maagaasi hinnatõusu on põhjustanud dollari kursi oluline muutus ja nafta hinnatõus maailmaturul. Iru Soojuselektrijaamast sisseostetav soojus kallines 5,5 protsenti ja maagaasi hind tõuseb Tallinna Küttele 3,5 protsenti.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed