Kehtestati Karlova linnaosa planeering

Volikogu kehtestas Tartu linna üldplaneeringu teemaplaneeringu "Karlova miljööväärtuliku ala kaitse- ja kasutustingimused", mis loob eeldused detailplaneeringute koostamise protsessi, projekteerimise ja ehitamise kiirendamiseks.

Teemaplaneering täpsustab Tartu linna üldplaneeringut Karlova hoonete ja kruntide ehitus- ja kasutuspõhimõtete osas, et säilitada miljööväärtusliku linnaosa üldpilti. Planeering jagab olemasolevad hooned riikliku kaitse all olevateks, miljööväärtuslikeks ja miljööväärtuseta ehitisteks ning toob välja tingimused hoonete restaureerimiseks, ümber- või juurdeehituse tegemiseks ja lammutamiseks.

Karlova planeeringu koostamine algatati juba 2002. aasta märtsis, esimest korda oli planeering avalikkuse ees 2006. aasta mais-juunis, teine avalik väljapanek toimus 2008. aasta mais.

Enim ettepanekuid tehti Tähe, Pargi ja Päeva tänava vahelise haljasala toetuseks. Arvestades suurt avalikku huvi pargi säilitamiseks, on planeeringus üldkasutatava maa ning elamumaa piir määratud nii, et on tagatud haljasala toimimine Karlova linnaosa puhkealana.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed