Ehitusmaterjalide laod tühjenevad

Akende-uste tellimisajad on lühenenud, büroomööblil mitte. Ehitajal võib aga tegevus stopata seetõttu, et laod tooteist-kaubast tühjad.

Tammsaare Ärikeskust ehitav Kaamos Ehitus OÜ kommenteeris, et pigem on tellitavate materjalide ja toodete ooteajad buumiaegse ajaga võrreldes veel pikemad, kuna ladudes enam ühtegi kaupa pole ja tootma hakatakse alles siis, kui klient tellimuse esitab. Ettevõtte kinnitusel mõjutab ka objektide valmimistähtaeg, millega nüüd osatakse juba ette arvestada. Akende-uste tellimisel on muutunud vaid niipalju, et kui varem võeti tellija kõigepealt ootejärjekorda, siis nüüd läheb tellimus kohe töösse.

Viking Window ASi juhatuse liige ja tegevjuht Ilmar Iva sõnul on ettevõtte toodete tarneaeg 2-3 nädalat "Teiste eest rääkida ei oska, aga meil pole buumiajaga võrreldes suuri muutusi toimunud. Meile on lühike tarneaeg olnud alati oluline argument," kinnitas ta.

Iva sõnul on viimasel ajal muutunud klientide vajadused: "Klientidel on erisoove hoopis enam kui varem ja valmisolek nende kiireks täitmiseks on võtmeküsimus." Ta lisas, et pakkumisi küsitakse varasemast märksa rohkem.

Viljandi Aken & Uks ASi juhatuse esimehe Rain Hüva sõnul kulub nende firmas eritellimuse täitmiseks 4-5 nädalat, standardsed tooted aga on edasimüüjate juures kogu aeg saadaval.

Pikemalt saab lugeda tänasest Äripäeva ehituse rubriigist.


 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed