8. jaanuar 2010

Jääpurikas võib majaomaniku pikaks ajaks vangi viia

Kui katuseräästast kukkuv jääpurikas hoonest mööduvat inimest vigastab, ähvardab hoone valdajat mitmeaastane vanglakaristus.

Sel talvel ei ole kukkuvad purikad õnneks veel ühtegi traumat põhjustanud. Viimane registreeriti niisugune trauma Tallinnas 2007. aastal.

Tallinna munitsipaalpolitsei ameti juhataja Kaimo Järviku sõnul olid kaks eelmist talve pehmed ning ei soodustanud jääpurikate teket - kui kogu möödunud aasta jooksul tegi munitsipaalpolitsei jääpurikatega hoonete valdajatele kõigest 111 trahvi, siis üksnes käesoleva aasta kahe esimese tööpäeva jooksul vormistati 90 trahvi.

Räästast kukkunud ja inimesele tõsiseid vigastusi või inimese surma põhjustanud jääpurikas võib maja valdaja kuni viieks aastaks trellide taha viia. Selline juhtum võib kvalifitseeruda kas „raske tervisekahjustuse tekitamiseks ettevaatamatusest“ või «surma põhjustamine ettevaatamatusest» - karistusseadustik näeb sellise kuriteo eest ette vastavalt kas kuni kolme või kuni viie aasta pikkuse vanglakaristuse.

Järviku sõnul on enamik majaomanikke endale probleemi juba teadvustanud ning purikatõrjet alustanud. „Aga kahjuks on ka neid, kes probleem tõsidust ei tunneta,“ nentis Järvik. „Nende suhtes oleme algatanud väärteomenetluse, mis lõpeb kindlasti trahviga.“

 

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688