17 detsember 2009
Jaga lugu:

Nordecon sai 20 mln tellimuse Pärnu silla remondiks

Nordecon Infra AS ja Nordecon Betoon OÜ ühispakkujatena sõlmisid neljapäeval Maanteeametiga lepingu Pärnu ümbersõidu Papiniidu silla remondiks ning sillaaluse kergliiklustee ehitamiseks.

Lepingu maksumuseks on 19,7 miljonit krooni.

„Pärnu ümbersõidu ehitus on üks Euroopa Liidu kaasrahastusega tee-ehituse suurprojektidest, mille valmimine on olulise tähendusega mitte ainult Pärnu piirkonnale, vaid kogu Eestile ning riiki läbivale transiitliiklusele laiemalt.  Selle rahvusvahelise magistraali erinevate osade ehitamine on ahvatlev ka ehitusfirmadele, keda osales arvukalt sellelgi hankel . Nordeconi kontserni ettevõtetel õnnestus ära kasutada kauaaegset kogemust infrastruktuuride ehituse vallas ning kontsernisisene koostöö võimaldas teha ka seekord parima pakkumuse,“ ütles Nordecon Infra ASi juhatuse esimees Erkki Suurorg.

Erkki Suurorgi sõnul paranevad remondi järgselt Papiniidu sillal ning selle peale- ja mahasõitudel liiklustingimused sõidukijuhtidele, lisaks toob silla vastavusse viimine kõigi kaasaja standarditega kaasa ohutud liiklemisvõimalused jalakäijatele ja ratturitele.

284 meetri pikkune Papiniidu sild saab remondi käigus uue hüdroisolatsiooni, sadevete juhtimise süsteemid, kattekonstruktsiooni, tänavavalgustuse ja piirded. Kahjustatud betoonpinnad puhastatakse ja parandatakse, metallkonstruktsioonid puhastatakse ja värvitakse, silla otstesse ehitatakse pealesõiduplaadid. Lisaks ehitatakse sillale jalakäijate pandused ning silla alla 200 meetri pikkune kergliiklustee.

Papiniidu silla remonditööd lõppevad augustis 2010. Projekti finantseerimist toetab Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfond.

 

Jaga lugu:
Seotud lood
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050eva@ehitusuudised.ee
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554sandra.malvik@aripaev.ee
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785helen.paapsi@aripaev.ee