16 detsember 2009

Nordecon ehitab 62 mln eest  Narva Kolledži hoone

Nordecon Ehitus sõlmis täna Tartu Ülikooliga Narva Kolledži uue neljakorruselise õppehoone ehituslepingu, lisaks rajatakse vajalikud välikommunikatsioonid ning uuendatakse hooneäärne tänav.

Tööde maksumuseks on 62,1 miljonit krooni.

„Nordeconi jaoks on Narva Kolledži ehitus täiesti omalaadne ettevõtmine  – Teises maailmasõjas hävinenud börsihoone kohale kerkib arhitektuuriliselt ning ehitustehniliselt põnev uusehitis, mis teeb samas kummarduse ka oma eelkäijale.

Õppehoone esisein on negatiivse kaldega vormijäljend börsihoone esifassaadist, samuti restaureeritakse ja eksponeeritakse ajaloolise hoone keldri müürid,“ ütles Nordecon Ehitus ASi juhatuse esimees Priit Jaagant. „Ehitajale pakub suurt väljakutset keeruka raudbetoonist põikraamidega ja betoonist kaldpindadega karkassi teostamine,  mis järgivad hoone muutuvat kuju. Samuti on konstruktsiooniliselt  keerukas betoonist fassaad.“

Lisaks täidab Narva Kolledži uus õppehoone Priit Jaaganti sõnul  pikki aastakümneid püsinud tühimiku piirilinna raekoja platsil, olles esindusväljakul oluliseks elemendiks vanalinna sõjaeelse õhustiku ning terviklikkuse taastamisel: „ See töö on ehitajale emotsionaalselt kindlasti midagi enamat, kui lihtsalt ühe järjekordse maja püstitamine.“

Tartu Ülikooli Narva Kolledži neljakorruselise õppehoone brutopind on 5945 ruutmeetrit.  Uue õppehoone ehitustööd algavad veebruaris 2010 ning planeeritakse lõpetada juunis 2011. Narva Kolledži uue õppehoone ehitamist rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

 

Jaga lugu:
Seotud lood
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785