• 03.11.09, 11:50
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Maa-amet uuendas kahte internetipõhist kaarditeenust

Maa-ameti kaardiserver sai kaks olulist täiendust: Maainfo teenusesse  lisandus uue aluskaardi valikuna hübriidkaart ja geoloogia kaardirakendus viidi üle X-GIS keskkonda.
Uudsel hübriidkaardil kuvatakse koos ortofotoga esiletõstetuna hooneid, teedevõrku koos tänavate nimedega, rööbasteid ja vetevõrku.
Lisaks on hübriidkaardil näha põhikaardil kujutatud veekogude ja loodusobjektide nimed ning maaregistrist pärinevad haldus- ja
asustuspiirid koos nimedega.
Võrreldes rasterkaardiga on hübriidkaardi näol tegemist visuaalselt mitmekülgsema lahendusega, mille abil on kasutajal lihtsam mõista ja hinnata vaadeldava asukoha tegelikku olemust looduses.
Uue lisandunud aluskaardi valiku režiimi kaudu on kasutajal võimalik valida kokku kolme erineva aluskaardi vahel: hübriid, ortofoto ja
kaart. Kõik kaartidel kuvatavad andmed pärinevad Maa-ameti andmebaasidest.
Geoloogilised kaardid viis Maa-amet üle X-GIS keskkonda. See tähendab seda, et lisaks värskemale, ligilähedaselt kaardi trükiversiooniga sarnanevale kujundusele leiab sealt ka mitmeid uusi teemakihte.
Olulisemaks täienduseks on, et lisaks 1:50.000 mõõtkavas Eesti geoloogilise baaskaardi andmetele on koostöös OÜ Eesti
Geoloogiakeskusega välja pandud 1:400.000 mõõtkavas aluskorra ja aluspõhja kaardid. Erinevalt 1:50.000 kaartidest katavadviimased kogu Eesti ala.
Näiteks maavarade kohta leiab geoloogia kaardirakendusest andmeid geoloogilise baaskaardi koostamise käigus kogutavate leiukohtade, levialade ja perspektiivalade kohta, põlevkivi altkaevandatud aladest
ja maa-ainese kaevandamise lubade kohta.
Lisaks on võimalik kõiki neid kõrvutada keskkonnaregistri maardlate nimistus arvelolevate maardlate ja mäeeraldistega.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 23.04.25, 16:34
Rohelisem fassaad Ruukkilt pakub esteetikat, kestvust ja väiksemat jalajälge
Tänapäevases arhitektuuris ei ole fassaad enam pelgalt hoone „nägu“, vaid osa selle identiteedist. Disain, vastupidavus ja jätkusuutlikkus on saanud võrdväärseteks väärtusteks. Ruukki disainprofiilid koos uute GreenCoat Pural BT pinnakatetega pakuvad arhitektidele ja arendajatele võimalust luua kestvaid, esteetilisi ja keskkonnasõbralikke fassaade.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele