Lõppes Kallavere alajaama renoveerimine

Elering OÜ juhatuse esimees Lembit Vali ja juhatuse liige Kalle Kilk võtsid ehitajatelt vastu renoveeritud Kallavere alajaama. Alajaama andis üle peatöövõtja ABB AS juhatuse esimees Bo Henriksson.

Eleringile kuuluv Kallavere 110 kilovoldine (kV) alajaam  on Tallinna piirkonna sõlmalajaam  elektrivarustuse tagamisel. Alajaama suurimateks tarbijateks on Muuga Sadam, Maardu linn ning Kallavere ja Viimsi piirkonna elanikud.

„Kallavere alajaama renoveerimise lõppemisega paranes tänu uutele tänapäevastele seadmetele elektrivarustuse töökindlus ning oluliselt on alanenud alajaama mõju piirkonna keskkonnale,“ ütles Eleringi juhatuse esimees Lembit Vali.

Renoveerimise käigus paigaldati üle 28 aasta vanade seadmete asemel uus 110-kilovoldine välisjaotusseade ja ehitati uus alajaama  juhtimishoone koos vajalike releekaitse-, juhtimise- ja abipingeseadmetega. Alajaama territooriumile rajati pinnasevee kõrge taseme alandamiseks uus drenaažisüsteem. Jaotusvõrgule ehitati välja uued 35kV ja 10kV sisejaotusseadmed tarbijate toiteks. Renoveerimistööde kogumaksumus oli 82,7 miljonit krooni.

Elering OÜ on energia ülekandega tegelev ja elektrisüsteemi töökindlust tagav ettevõte, mis ühendab terviklikuks energiasüsteemiks Eesti suuremad elektrijaamad, jaotusvõrgud ja suurtarbijad.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed