Pindi Kinnisvara: pankrotiavaldus on alusetu

Pindi Kinnisvara vastu esitatud pankrotiavaldus on surve avaldamine tavalises tsiviilvaidluses ning on alusetu, kinnitab ettevõtte juhatuse liige.

Pindi Kinnisvara juhatuse liikme Peep Soomani sõnul on ettevõtte vastu Harju maakohtule esitatud pankrotiavalduse näol tegemist üürniku ja üürileandja vahelise vaidlusega.

“Üürnik ehk meie ei aktsepteerinud kõiki üürileandja ehk pankrotistunud OÜ Uue Veski Vara poolt esitatud arveid, kuna neil puudus sisuline alus. Ka teised Pärnus asuva Aida 5 büroohoone aktiivsemad üürnikud otsustasid, et kõiki neile esitatud arveid ja summasid ei saa tunnistada,» märkis Sooman. 

Tema sõnul esitati pankrotiavaldus Pindi Kinnisvara vastu seetõttu, et raskema majandusolukorra tõttu on nii pankrotihaldurid kui ka kõikvõimalikud teised võlgade käitlemisega tegelevad ettevõtted muutunud agressiivsemaks ning teist poolt püütakse mõjutada kõigi vahenditega.

Sooman ütles, et Pindi Kinnisvara on oma ettepanekud nõude korrigeerimiseks esitanud ning kompromissi saavutamisel pole ettevõttel probleemi oma kohustuste täitmisega.

„Pindi Kinnisvara pankrotioht puudub, tegemist on tavapärase tsiviilvaidlusega, “ lisas ta.

Soomani sõnul tegutseb Pindi Kinnisvara samades ruumides jätkuvalt edasi ning peale büroohoone pankrotipesast müümist on muutunud oluliselt läbipaistvamaks ka esitatud arved. 

OÜle Uue Veski Vara kuulus äripindadega kortermaja Pärnu kesklinnas aadressil Aida 5.

Pindi Kinnisvara on Eestis suurim kinnisvarabüroo, mille põhitegevusaladeks on kinnisvara vahendamine, hindamine ja korrashoid.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed