Eesti Korteriühistute Liidu Tartu büroo moodustas korteriühistute juhtidest ja linnavalitsuse esindajatest nõunikekogu, mille eesmärgiks on tihendada koostööd ühistute ja linnavalitsuse vahel.
Nõunikekogu ülesandeks on välja töötada juhised korteriomanikele ja ühistute juhtidele ning paika panna koostegutsemise suunad korteriühistute ja kohaliku omavalitsuse vahel.
"Kui seni on ühistud tegelenud peamiselt oma majade renoveerimisega, siis nüüd tunnetavad korteriühistud, et on aeg omavahelist koostegutsemist tihendada ning öelda oma sõna sekka ka linnaruumi kujundamisel laiemalt," rääkis Tartu büroo juhataja Dagmar Mattiisen.
Positiivsed kogemused suuremõõtmelise olmeprügi ühise äraveo korraldamisega on julgustanud Tartu ühistuid koos ka lehtede äravedu organiseerima. Samuti soovivad korteriühistud aktiivsemalt hakata kaasa rääkima algatatud detailplaneeringute ja parkimisvõimaluste laiendamiste aruteludel.
"Linn on seni ühistuid toetanud parkimiskohtade loomisel, kuid probleeme, mida linn ja ühistud saavad koos lahendada, jagub veelgi – olgu selleks siis sademevee ärajuhtimine, heakord või mänguväljakute rajamine ja korrastamine," ütles vastasutatud korteriühistute liidu nõunikekogus linnavalitsust esindav abilinnapea Margus Hanson.
Seotud lood
Põhjamaades ei peeta tööohutust mitte lihtsalt reegliks, vaid osaks ehituskultuurist. Soomes, Rootsis ja Norras ei vaadata tööohutusele kui tülikale lisakohustusele, vaid kui loomulikule osale igapäevastes toimingutes – see on sama argine nagu hommikukohv või vestlus kolleegiga. Tööandja ning oma valdkonna spetsialist jagavad vastutust teineteise suunas ning täidavad omapoolseid kohustusi kollektiivlepingu abil, mis paneb mõlema osapoole jaoks paika tingimused ja soodustused.