1. september 2009
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Jõhvi uuele kohtuhoonele otsitakse arendajat

Riigi Kinnisvara kuulutab välja kirjaliku vähempakkumise Kooli 2a, Jõhvi kinnistule arendaja leidmiseks, kelle kasuks seatakse hoonestusõigus ning sõlmitakse ehitiste ja territooriumi kasutamiseks üürileping.

Vähempakkumise üürisumma alghinnaks on 150 krooni ruutmeetri kohta ilma käibemaksuta.

„Vähempakkumise põhjuseks on soov leida sobiv arendaja/investor järjekordse kaasaegse kohtumaja rajamiseks,“ selgitas RKASi arenduse projektidirektor Kaupo Pajumäe. „Rakvere Politsei- ja päästeameti ühishoone analoogse konkursi tulemus oli julgustav – selgus, et tänases problemaatilises majanduskeskkonnas on siiski ettevõtjatel huvi ning pealehakkamist. Loodame, et ka finantssektor mõistab kinnisvara sektori arendamise vajalikkust ning erinevalt eelmisest korrast, pakub vajalikku finantstuge ning osalejate ring on veelgi laiem.“

Justiitsministeeriumi asekantsleri Marko Aaviku sõnul on Jõhvis ning Kohtla-Järvel asuv õigusmõistmise infrastruktuur killustatud ning halvas seisus ega vasta õigusmõistmise vajadustele. „Kuniks Ida-Viru maakonnakeskuses mõistetakse õigust sisuliselt kortermaja tüüpi remonti vajavas hoones, on keeruline tugevdada selles piirkonnas kohtuvõimu kui ühe olulise võimuharu autoriteeti. Eesti riigile on aga mitmes mõttes oluline tähtsustada Ida-Virumaad ning näidata seda välja ka riigivõimu väärilise esindatusega selles piirkonnas.“

"Valla seisukohalt on ülimalt oluline, et praegusel ajal otsus kohtumaja ehituseks ära tehti. See annab Jõhvi, kui maakonnakeskuse arengule hoogu juurde ja näitab, et riik hoolib siinsest piirkonnast," lisas Jõhvi vallavanem Tauno Võhmar.

Rajatava hoone põhiprojekti on koostanud AB Luhse & Tuhal. Hoonestaja kohustub kinnistule rajama kohtuhoone koos selle teenindamiseks vajalike rajatistega.

 

Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785