Üürileandja pandiõigusega on tagatud jooksva ja sellele eelneva aasta üüri nõuded, samuti hüvitisnõuded. Hüvitisnõuete osas on pandiõigusega hõlmatud näiteks viivise- ja leppetrahvinõuded, asja kahjustamisega seotud nõuded, üürilepingust tulenevad hüvitisnõuded (asja parendamine) menetluskulud, asja müügiga seotud kulutused, pandieseme säilitamiseks tehtud vajalikud kulutused.
Üürileandja pandiõigus tekib üürilepingu sõlmimise hetkest ja selle tekkimine ning kehtivus ei eelda sissenõutava nõude olemasolu. Seega kehtib pandiõigus ka siis, kui üürnik on kõik oma kohustused üürileandja ees nõuetekohaselt täitnud.
Üürileandja pandiõigus on asjaõigus. Seadus annab üürileandjale teatud tingimustel õiguse kasutada omaabi, kuid omaabi rakendamise eeldusi ega sisu ei saa lepinguga laiendada. Omaabi laiendamiseks saab pidada näiteks üürileandjale antud õigust vahetada ukse lukud takistamaks asjade ruumidest väljaviimist või võtta pandiõigusega kaetud asjad enda valdusse. Sellised lepingu tingimused võivad olla tühised, olles tõenäoliselt vastuolus heade kommetega.
Omaabi kasutamine tähendab asjaõigusseaduse kohaselt seda, et jõuga võib takistada asjade äraviimist üksnes siis, kui satutakse asjade äraviimisele peale või asutakse jälitama asja ära viinud isikut. Kui ajaline seos katkeb, siis ei ole omaabi rakendamine enam õiguspärane. Sealjuures võib üürileandja asju kinni pidada ainult ulatuses, mis on vajalik tema nõuete täitmise tagamiseks.
Kui üürileandja pandiõigusega tagatud nõue on muutunud sissenõutavaks, võib üürileandja müüa vallasasjad, millele pandiõigus laieneb, avalikul enampakkumisel. Pandiõiguse teostamisel tuleb arvestada kolmandate isikute õigustega, mis eelnevad üürileandja pandiõigusele (nt kommertspandiga koormatud vallasvara osas). Kui vallasasi on koormatud mitme pandiõigusega, määratakse pandiõiguse järjekoht pandiõiguse tekkimise ajaga.
Avalikust enampakkumisest võivad osa võtta ka pandipidaja ja pantija. Kui asi müüakse pandipidajale, tasaarvestatakse tema nõude rahaline väärtus müügihinnaga. Pantija ja pandipidaja võivad kokku leppida erinevas panditud asja müügi viisis. Kui kolmandal isikul on panditud asjale õigus, mis asja müügi korral lõpeb, on müügiviisi muutmiseks vajalik tema nõusolek.
Tähele tuleb panna ka seda, et enne müügiõiguse tekkimist sõlmitud kokkulepe, mille kohaselt pandipidaja omandab ise panditud asja pandiga tagatud nõude rahuldamiseks, on tühine. Sellise kokkuleppe võib sõlmida alles peale müügiõiguse tekkimist, arvestades kolmandate isikute õigustega.