Eesti Energia kuulutas Iru jäätmepõletusjaama rajamise edukaks pakkujaks Prantsuse ettevõtte Constructions Industrialles De La Mediterranee, ükski Eesti firma konkursi tingimustele ei kvalifitseerunud.
2012. aastaks valmivas koostootmisjaamas on plaanis aastas ära põletada kuni 220 000 tonni Eestis tekkivaid segajäätmeid.
Olemasoleva Iru elektrijaama kõrvale rajatav masspõletustehnoloogiaga jäätmepõletusjaam hakkab lisaks olmeprügile vastu võtma ka kergeid tööstusjäätmeid ja seni Põhja-Eestis probleeme tekitanud kliinilisi jäätmeid.
Edukaks osutunud pakkujaga sõlmitakse leping augustikuus. Projekti maksumus jääb riigihankes nimetatud eeldatava ehitusmaksumuse suurusjärku, milleks oli 1,5 miljardit krooni.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Jäätmepõletusjaama ehitustööd algavad 2009. aasta lõpus ning elektrit ja soojust hakkab uus jaam tootma 2012 aasta alguses. Uue jaama soojuse tootmise võimsus saab olema 50 MW ja elektri tootmise võimsus 17 MW ning hakkab täiendama olemasoleva Iru elektrijaama tootmisvõimsusi (648 MW soojust ja 190 MW elektrit).
Jäätmepõletusjaama rajamise hankel osales teise pakkujana Saksa päritolu Fisia Babcock Environment GmbH (FBE), kes tegi ühispakkumise koos Skanska EMV AS-iga.
Seotud lood
Katuseaknad on oluliselt enamat kui lihtsalt valgusallikad. Need mõjutavad hoone energiatõhusust, ventilatsiooni ja sisekliimat. Vananedes võivad aknad tekitada probleeme, mis ei ole esialgu visuaalselt märgatavad, kuid mis aja jooksul kahjustavad konstruktsioone ning halvendavad kasutajate mugavust.