7. juuli 2009

Jätkatakse ajalooliste asumite piiride tähistamist

Tallinna linn jätkab ajalooliste asumite piiride tähistamist, lisaks seni paigaldatud märkidele jõuavad linnapilti väiksemate sisekvartalite tähised. 

Ajalooliste asumite tähistamiseks on juba paigaldatud 435 tähist. Tallinna abilinnapea Taavi Aasa sõnul lisatakse piiritähiseid nii linnaelanike kui turistide suure huvi tõttu.

„Algselt planeeritud tähistele lisame täiendavad märgid, kuna ka linnaelanikud mõistavad, et ajalooliste asumite tähistamine aitab tõsta linlaste eneseteadvust ning suurendab hoolivust ümbritseva suhtes,“ sõnas Aas.

Tallinnas on ajalooliselt praegustes piirides olnud kokku 84 asumit, ent ajaloolised asumite piirid on olnud vaid paberil ning neid pole linnapildis tähistatud. „Samas on ajalooliste asumite kultuuripärandi säilitamine oluline, sest need kajastavad linna ajaloolist arengut ning tagavad parema orienteerumise linna erinevate piirkondade vahel,“ ütles Aas. 

Asumeid tähistatakse pruunil põhjal valge kirjaga metallsiltidega, mis paigaldatakse asumi piirile sõidu- ja kõnnitee vahelisele alale, et need oleksid nähtavad nii jalakäijatele kui autojuhtidele.

 

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688