17. juuli 2009
Jaga lugu:

Laagri lähistele planeeritakse elurajooni 200 perele

Saue vallavalitsus menetleb detailplaneeringut, mille realiseerimisel kerkib Laagri aleviku külje alla 200 perele mõeldud elurajoon, vahendab city24.ee.

Detailplaneeringu järgi tuleb Koru I, Koru V, Koru VI ja Laagri alajaama kinnistute alale 159 üksikelamut ja neli ridamaja.

Lisaks elamutele on alale planeeritud ka algkool, lasteaed, kauplus, spordikeskus ning jõeäärsesse rohealasse kohvik-raamatukogu.

Detailplaneering näeb ette kehtiva Saue valla üldplaneeringu osalist muutmist. Planeeritava ala suurus on 93 hektarit.

Planeeringuala on ümbritsetud elamumaadega ning Saue valla üldplaneeringus on planeeritav ala ette nähtud tiheasustusalana, mida läbib rohekoridor.

Pääsküla jõe 100-meetrisesse piiranguvööndisse on kavandatud peamiselt rohekoridor koos kergliiklusteedega jõe ääres jalutamiseks, koerte jalutusväljak, kohvik-raamatukogu krunt ja osaliselt elamukruntide hoonestamata alad. Pääsküla jõe ehituskeeluvööndi vähendamist detailplaneering ette ei näe.

Planeeritava alaga külgneb olemasolev Harku-Laagri teise klassi maantee ning alasse lõikub perspektiivne Juuliku-Tabasalu maantee koridor, millele on planeeringus eraldatud omaette teemaa krunt.

Planeeringule on tehtus keskkonnamõju strateegiline hindamine, mille järgi on soovitatav järgida planeeringu elluviimisel etapiviisilist lähenemist. Esmajärjekorras tuleb arendada avamaad ning praegu metsastatud alad jätta viimaseks.

Ala arendaja on Koru Arenduse OÜ. Firma kuulub kolmele USA elanikule, kes on ühtlasi planeeritava ala kinnistute omanikud.

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Enimloetud
Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050eva@ehitusuudised.ee
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554sandra.malvik@aripaev.ee
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785helen.paapsi@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt