Linn müüb kortereid Supilinnas ja Ülejõel

Kuna Jaama tänav 26 ning Lepiku tänav 9 majade puhul Tartus ei piisa pelgalt korterite remondist, vaid uuendamist vajavad ka majad ise, otsustas linn elamispinnad oksjonile panna, kirjutab Tartu Postimees.

Tartu linnavarade osakonna juhataja Kunnar Jürgenson märkis Tartu Postimehele antud selgitustes, et kuna Lepiku 9 maja on lisaks viletsale seisukorrale ka arhitektuurimälestis, otsustas linn renoveerimistööde rahastajat otsida erasektorist ehk siis müüa hoone tervikpaketina.

Linnavalitsus otsustas oma reedesel istungil müügiettepanekut toetada ning määras Lepiku tänav 9 korteritele 6, 7, 10, 17, 18, 21, 24 ja 27 alghinnaks 3 673 500 krooni. Tagatisraha 367 350 krooni ja osavõtutasu 1000 krooni.

Praeguseks on korterid tühjaks kolitud, varem elasid neis sundüürnikud. Soovijad said linnalt uue elamispinna.

Samadel põhjustel pidas linnavalitsus mõistlikuks panna enampakkumisele ka korteri Jaama 26-1. Selle alghind on 250 000 krooni, tagatisraha 25 000 krooni
ja osavõtutasu enampakkumisest 1000 krooni. Ka see korter on remontivajav ning asub amortiseerunud majas.

Jürgensoni sõnul on linnal enampakkumiste käigus õnnestunud üldjuhul hoonetele investoreid leida. «Näiteks täna hommikul allkirjastasime ühe ostu-müügilepingu,» sõnas Jürgenson.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed