Narva veemajanduse megaprojekt saab 447 miljonit krooni toetust

Narva elanikud saavad peagi puhta joogivee, kuna Euroopa Komisjon kiitis heaks Narva veemajanduse suurprojekti rahastamise, mille eeldatav kogumaksumus on 694 miljonit krooni.

Projekti toetus Ühtekuuluvusfondist on üle 447 miljoni krooni ning projekti eeldatav kogumaksumus 694 miljonit. Toetuse saajaks on AS Narva Vesi, projekti ehitustegevus on plaanitud aastatele 2010-2014.

Projekti „Narva veevarustus- ja kanalisatsioonisüsteemide rekonstrueerimine“ raames renoveeritakse Narva veepuhastusjaam, mis töötab aastast 1975 ning vahetatakse välja umbes 25 km torusid. Lisaks renoveeritakse 27 km praegu väga halvas seisus kanalisatsioonitorustikku.

„Ida-Virumaa joogivee kvaliteet on olnud mureks aastaid. Selle projektiga tagatakse Narva linna 65 800 elanikule puhas ja nõuetele vastav joogivesi, mis on samm edasi Ida-Virumaa joogivee probleemide lahendamisel. Euroopa Komisjoni heakskiitu ootab veel teinegi Ida-Virumaa veemajanduse suurprojekt, mis hõlmab Kohtla-Järve linna ja selle lähipiirkonda, millega saavad joogivee probleemid lahendatud ka Püssis ning Jõhvis,“ märkis keskkonnaminister Jaanus Tamkivi.

Veemajanduse projektide rahastamiseks on Ühtekuuluvusfondist perioodil
2007-2013 kasutada 6,4 miljardit krooni ning esimeses taotlusvoorus tehti otsuseid 4,78 miljardi ulatuses. Narva veemajandusprojekt on üks 36-st esimeses taotlusvoorus rahastamisotsuse saanud projektist.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed