Mullune ehitusmaht 7 protsenti väiksem 

Eesti ehitusettevõtted ehitasid mullu nii Eestis kui väljaspool kokku 54,2 miljardi krooni eest, mis oli võrreldes 2007. aastaga 6,8% vähem, selgub majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi aastaülevaatest.

Möödunud aastal ehitustegevus ei aktiviseerinud, vaatamata ehitushinnaindeksi kasvutempo aeglustumisele. Omal jõul ehitasid ettevõtted vaid 35,2 miljardi krooni eest, mis oli võrreldes 2007. aastaga püsivhindades 12,5% vähem.

Hooneid ehitati mullu Eestis 11 miljardi krooni ja rajatisi 4,9 miljardi krooni väärtuses, mis oli võrreldes 2007. aastaga vastavalt 17% hoonete osas vähem ja 1,7% rajatiste osas enam.

Ehitustegevus väljapoole Eestit vähenes mullu 1,7%, ehitusmahud välisriikidesse moodustasid jätkuvalt 4% ehitustööde kogumahust. Kokku ehitasid ettevõtted väljapoole Eestit 2,2 miljardi krooni eest.

Mullu vähenesid ka investeerimismahud ehitusturu jätkuva kasvu tagamiseks. Kokku suunati oma tarbeks vajalike ehitiste rajamiseks 143 miljonit krooni, mis oli 64% vähem kui aasta varem. Märgatavalt tõmbasid ehitusettevõtted koomale ka investeeringuid põhivarasse. Kui 2007. aastal oli kasv 14,3%, siis möödunud aastal kahanes vastav näitaja 26,4%. Enim investeeriti jätkuvalt masinatesse, seadmetesse ja transpordivahenditesse.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed