9 juuni 2009

Baltika arendus leidis suurkliendi

Tallinna linna ja SA Tallinna Ettevõtlusinkubaatorid vahel sõlmitud investeerimistoetuse lepingusse tuleb muudatus, mille kohaselt rajatakse loomeinkubaator Baltika Kvartalisse Veerenni tänaval, mitte varasemalt kokku lepitud Niine tänavale.

Veerenni tn 24 hoonesse luuakse läbi kahe korruse täiesti omaette keskkond loomemajandusvaldkonnas tegelevatele ettevõtetele. Loomeinkubaatori ruumilahendus seob kaks korrust üheks tervikuks, ruumide sisustamiseks on ette nähtud kuni kaks miljonit krooni. Sihtasutusele eelnevalt üle kantud 5,5 miljonist kroonist kannab sihtasutus tagasi 2,5 miljonit krooni viie tööpäeva jooksul pärast mõlema poole lepingu muudatuse allkirjastamist ja ülejäänud osa vastavalt tehtud üüriettemaksu tagasilaekumisele Dalton Invest OÜ-lt.

SA Tallinna Ettevõtlusinkubaatorid ja Dalton Invest OÜ sõlmisid 31. märtsil 2008 üürilepingu Tallinnas Niine tn 11 asuvate ruumide üürimiseks. Lepingut on kahel korral muudetud seoses ehitus- ja renoveerimistööde teostamise tähtaja edasilükkamisega. Tänavu 6. mail otsustas sihtasutuse nõukogu taganeda antud lepingust, kuna Niine tn 11 hoone rekonstrueerimistööde ajagraafikust mahajäämine oli niivõrd ulatuslik, et sihtasutusel oli põhjendatud kahtlus arendaja suutlikkuses objekt valmis ehitada.

Tallinna rajatav loomeinkubaator pakub alustavale loomemajandusvaldkonna ettevõtetele teenuseid, mis on eelkõige seotud ettevõtluse alustamisega, sh äriidee esmane analüüs, ärialane nõustamine ja ettevõtluse baaskoolitus; äri edasiarendamisega seonduv, s.h. valdkondlikud nõustamised, spetsialiseeritud koolitused, abi koostööpartnerite leidmisel nii Eestis kui välisriikides. Oluline on inkubaatori poolt pakutav füüsiline infrastruktuur, s.h stuudiod, ateljeepinnad, bürood, töökojad ning ühiskasutust võimaldav sisseseade.

Ärialustusteenust pakkuva loomeinkubaatori potentsiaalsed kliendid on eelkõige erinevate disaini- ja tarbekunstivaldkondade, aga ka kõik teised loomevaldkondade esindajad.

Jaga lugu:
Seotud lood
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785