Ruduse kasum mullusest 20 korda väiksem

AS Rudus teenis mullu kasumit ligi 4,3 miljonit krooni, moodustades vaid 5% 2007. aasta kasumist, mis oli pea 80 miljonit krooni.

2008. aastal oli firma käive 494 mln krooni, vähenemine võrreldes 2007. aastaga oli 22%, selgus ettevõtte majandusaasta aruandest. Ettevõte põhjendas müügitulu kahanemist 15protsendilise ehitusmahtude vähenemisega ning toorainete ja diiselkütuse kallinemisega. 

Kaubabetooni müügist saadi kahjumit, samas õnnestus graniitkillustiku osas planeeritud müügimahud ületada tänu Eesti Raudtee korraldatud riigihankele. Ühe suurima asfaldikillustiku tarne tegi Rudus mullu Tallinna lennuvälja lennuliiklusala rekonstrueerimiseks.

Investeeringuid tegi Rudus mullu 11,9 miljoni krooni eest ning lõpetas 15,9 miljoni krooni eest poolelijäänud ehitisi ja rajatisi. 2007. aastal investeeris ettevõte 62,6 mlj krooni, sel aastal investeeringuid plaanis ei ole.

2008. aasta lõpus töötas ettevõttes 93 inimest. Keskmine töötajate arv aasta lõikes oli 113 ning nende töötasu ulatus 36 miljonini, millest 2,2 mlj krooni moodustasid koondamistasud.

Tänavuseks müügituluks on Rudus planeerinud 446 miljonit krooni ning 5 miljonit puhaskasumit. Ettevõte arvestab 40% langusega ehitusturul ja 20% mahulangusega kaubabetooni turul, mistõttu keskendutakse kulude kokkuhoiule. Osa tehaseid on 2009. aastal suletud, kaalutakse töötajate koondamist või osaliselt tasustatud puhkusele saatmist.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed