Mere-äärsed suvilad jätkuvalt üüriturul nõutud

Peamiselt soovivad suvitajad üürida väikeseid suvemaju kuurortlinnades või nende lähedal, eeltingimuseks on mereranna lähedus, kirjutab Pindi Kinnisvara Pärnu büroo maakler Kaido Kaljuste.

Selliste suvemajade üürihinnad jäävad sõltuvalt linnast ja täpsest asukohast 5000-15 000 krooni vahele. Peamisteks suvepiirkondadeks on Pärnu ja Haapsalu lähiümbrus, kuid ka Käsmu ja Võsu.

Samuti on jätkuvalt aktiivne suvilate üürimine Tallinna lähimbruses- Harku, Jõelähtme ja Kelia vallas, kus on suvila kuu-üür veidi alla 10 000 krooni.

Suvemaja soovivad üürida peamiselt suuremad perekonnad, kes võrdlevad tihtipeale üürikulu alternatiivsete, odavamate majutusasutuste kuludega. Siiski on täheldatav mõningane hinnalangus, kuna üürihuviliste hulk on võrreldes varasemate aastatega kahanenud.

Majaüürnike eeltingimuseks on tihti mereranna lähedus, mis on olulisem, kui kaugus linnakeskusest või isegi selle piirist, kuna eelkõige soovivadki majade üürijad võtta terve perega privaatse rannapuhkuse.

Haapsalus ja Pärnus on juba pakkumisele tulnud ka suvekorterid, mille hinnad jäävad sõltuvalt suurusest ja täpsest vahemikku 3000-10 000 krooni kuu.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed