Lennuvälja naabrusse kavandatakse büroohooneid

Tallinna linnavalitsus otsustab homsel istungil, kas algatada detailplaneering, millega soovitakse kavandada lennujaama naabruses asuvale alale üks kuni 12- ja üks kuni 13-korruseline ärihoone.

Detailplaneering hõlmaks Sepise tn 1 // Keevise tn 15 kinnistu ja lähiala kogupindalaga 1,34 ha. Detailplaneeringu koostamise eesmärgiks on kinnistute liitmine ja moodustatavale krundile ehitusõiguse määramine kuni 13-korruselise ja kuni 12-korruselise ärihoone ning neid ühendava maa-aluse parkimiskorruse ehitamiseks.

Peale algatamist korraldab Lasnamäe Linnaosa Valitsus detailplaneeringu lähteseisukohtade ja eskiislahenduse tutvustamiseks avaliku arutelu ning paneb planeeringualal nähtavale kohale teabetahvli.

Detailplaneeringu algatamist taotles Optimal Projekt OÜ. Planeeritav ala asub kiiresti arenevas piirkonnas, endise Dvigateli tehase tootmisterritooriumil. Planeeritava ala kontaktvöönd piirneb põhjast raudteega ja ning lõunast Tallinna Lennujaama territooriumiga, kontaktvööndisse jäävad kahe- kuni 12-korruselised tootmis- ja ärihooned.

Kahe kuni 13-korruselise hooneosa absoluutkõrguseks on lubatud 89 meetrit ja kuni 12-korruselise ärihoone absoluutkõrguseks 84 meetrit. Kokku on planeeritavale maa-alale kavandatud 498 parkimiskohta. Alale on planeeritud rohkelt kergliiklus- ja jalgteid, mis muudavad kvartalis liikumise lihtsaks. Hoonete vahelisele alale on planeeritud rekreatsiooniala.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed