12. mai 2009
Jaga lugu:

Meremeeste haigla naabrusse kavandatakse äri- ja büroohoonet

Tallina linnavalitsus otsustab kolmapäeval Paldiski mnt 80 kinnistu ja lähiala detailplaneeringu vastuvõtmise, Meremeeste haigla naabruses asuvale alale on kavandatud mitmest hoonemahust koosnev kuni 12-korruseline ja maa-aluse korrusega ärihoone.

Paldiski mnt 80 kinnistu ja lähiala detailplaneeringu koostas osaühing R-Konsult, planeering hõlmab 3,25 ha suuruse maa-ala. Paldiski mnt 80 kinnistu sihtotstarve on 100% ärimaa, 8200 m² suurune kinnistu asub Paldiski maantee ääres. Praegu on krundil piirdega ümbritsetud lahtine autode müügiplats. Kinnistu omanik on OÜ Wilson Kinnisvara.

Paldiski maantee on üks linna magistraaltänavatest, planeeringuala lähipiirkonnas puudub linnale iseloomulik tänavavõrk ja hoonestus. Planeeringuala lähedal asub Paldiski mnt 68 haiglakompleks, mille üks korpus on 11-korruseline.

Detailplaneeringuga planeeritav hoone tõstab Paldiski maantee äärse ala linnaehituslikku kvaliteeti ja suurendab töökohtade arvu Haabersti linnaosas. Hoonesse kavandatakse kaubandus- ja  teeninduspinnad ning bürooruumid, mis loovad eeldused Paldiski maantee kui linna ühe peatänava kaasajastamiseks ning olemasoleva infrastruktuuri paremaks kasutamiseks.

Planeeritava hoone arhitektuurse lahenduse kavandamisel on lähtutud Paldiski maantee põhjakülje hoonestuse analüüsist Endla tänava ristmikust Haabersti ristmikuni. Tallinna Linnavolikogu 16. aprilli 2009 otsusega nr 77 kehtestatud teemaplaneeringuga “Kõrghoonete paiknemine Tallinnas” on Endla tänava ja Mustamäe tee ristmikuala kavandatud kõrghoonetele. Haabersti ristmiku vahetusse lähedusse on kavandatud 32-korruseline kõrghoone. Paldiski maantee, Mõisa tänava ja Vabaõhumuuseumi tee vahelisse kolmnurka on lisaks olemasolevatele kõrghoonetele kavandatud kaks 18-korruselist hoonet.

 

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Enimloetud
Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050eva@ehitusuudised.ee
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554sandra.malvik@aripaev.ee
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785helen.paapsi@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt