Kaanon Kinnisvara tegevjuht Härmo Haljaste ütles ehitusuudised.net-le, et tänaste müügihindade juures ei ole võimalik paljudel oma põlluarenduses olevat eramut müües enam laenujääki kustutada ning neist on saanud sunnismaised elanikud.
Seejuures on tegu enamasti poolelioleva infrastruktuuriga arendustega.
Arvestades, et tehingute poolest aktiivsemates valdades ehk Viimsi, Harku, Saku, Rae ja Keila vallas on käesoleva aasta jooksul tehtud kokku 85 tehingut hoonestatud elamumaadega siis massilisest linna tagasi liikumisest rääkida ei saa.
„Inimeste soovi jänni jäänud arendustest ära liikuda on olnud täheldada juba eelmise aasta kevadest. Linna tagasi liikumise on aga raskeks teinud kiirelt langenud hinnad,“ märkis ta.
Tema sõnul saab soovitada ainult lahenduste otsimist infrastruktuuri lõpuni arendamiseks koos arendaja ja kohaliku omavalitsusega, mis nõuab ilmselt ka elanikelt täiendava rahalise panuse andmist aga pikas perspektiivis on see parem lahendus kui praeguse olukorra jätkumine.
Seotud lood
Erinevatest looduskividest on teede, platside ja terrasside sillutamiseks murtud ja lõigatud kive ning plaate juba aastatuhandeid. Ka tänapäeval on see kõige keskkonnasõbralikum, vastupidavaim ja kaunim lahendus koduaias ja linnaruumis.