• 28.04.09, 16:22
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Tigutorn kaotas lõviosa oma väärtusest

Vähemalt võib nii välja lugeda Tigutorni veebilehele üles seatud hinnakirjast, kus nii mõnegi elamispinna hind on suutnud esialgsest säilitada napp 40 protsenti, kirjutab Postimees.
Kui enne maksis näiteks kuuendal korrusel asuv 76,7-ruutmeetrine kolmetoaline korter 3,4 miljonit, siis tänaseks on hind kahanenud summale 1 290 000, nähtub hinnakirjast. Ja seda vähem kui poolteist aastat pärast seda, kui mitmed kinnisvaramaaklerid ennustasid, et langus on möödas.
2006. aastal, mil Tigutorni ehitust alustati, kinnitas Linnaehituse juhataja Kalev Kase, et Tartu kõrgeima ja kindlasti ka ühe eksklusiivseima hoone korterite hinnatasemeks kujuneb 30 000 kuni ligi 50 000 krooni ruutmeetri eest. Veel 2008. aasta alguses avaldas Linnaehituse kinnisvaradirektor Toomas Rell Postimehele antud usutluses kahtlusi, kas hoone 32 000 kroonist enam kui 50 000 kroonini küündivad ruutmeetrihinnad ikka langevad.
«Ma ei ole nii pessimistlik, see projekt ei ole ühepäevaprojekt ja me ei pea seda väga kiiresti maha müüma,» lausus ta toona.
Täna jääb üle nentida, et uute korterite ühe ruutmeetri eest küsib arendaja 17 000 - 24 000 krooni. Kas need hinnad veelgi muutuvad, seda näitab aeg.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 26.11.24, 08:00
Puuraukudega maaküte on hea lahendus nii renoveeritavale korterelamule, mõisale kui ka kirikule
Kui eramajade omanikud on üsna teadlikud puuraukudega maakütte eeliste suhtes, siis kortermajade elanike ning ühistuliikmete seas võib veel kohata kahtlevat seisukohta.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele