21. aprill 2009
Jaga lugu:

AS Teede Tehnokeskus esitas uuringu Tallinna tänavate olukorrast

AS Teede Tehnokeskus uuringutest selgub, et Tallinna magistraal-jaotustänavate seisukord on aastatel 2001 kuni 2008 paranenud, kuid samas on jätkuvalt teelõike, mis vajavad hooldusremonti või lausa rekonstrueerimist.

Tallinna teedel ja tänavatel on AS Teede Tehnokeskus teinud teekatete seisukorra mõõtmisi alates 2001. aastast. Viimase kaheksa aasta jooksul on kogu magistraal-jaotustänavate teedevõrgul teostatud teekatte tasasuse ja roopa sügavuse mõõtmised kolmel korral – 2003.a, 2006.a ja 2008.a.

Teekatete seisukorrahindamiseks on kaks kategooriat- teekatte tasasus ja roopa sügavus.

Heas seisukorras teekatte tasasuse osas on Merivälja tee, Mustakivi tee, Vabaduse pst, Narva mnt ja Paldiski mnt. Halvemas seisukorras teekatte tasasuse osas on uuringute põhjal Kopli tänav, Nõmme tee rekonstrueerimata osa, Keskuse tn, Forelli tn ja Ristiku tänav. „Siinkohal on mul heameel öelda, et eeloleval suvel rekonstrueeritakse lõpuni Kopli tänava kesklinnapoolne osa, mille ligi kolme km pikkuse lõigu tegime korda möödunud suvel, juba praegu on käimas hooldusremont Ristiku tänaval ning valminud on Nõmme tee viimase etapi rekonstrueerimise projekt,“ kommenteeris uuringu tulemusi abilinnapea Deniss Boroditš.

Uuringu andmetest selgub ka, et olukord tänavate roopa sügavuse osas on stabiliseerunud. Suure roopa sügavusega teede ja tänavate osa magistraal-jaotustänavatest kasvas perioodil 2003 kuni 2006, ulatudes 2006.a. 18%-ni. Seejärel on suure roopa sügavusega teede ja tänavate osakaal vähenenud ning 2008.a. sügiseks oli see uuringu andmetel 11%.

 

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Enimloetud
Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050eva@ehitusuudised.ee
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554sandra.malvik@aripaev.ee
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785helen.paapsi@aripaev.ee