Eesti Korteriühistute Liiduga (EKÜL) ja Andmekaitse Inspektsioon (AKI) on koostanud materjali, milles selgitatakse võimalusi ühistule võlgu jäänud inimeste nimede avalikustamiseks.
Korterivõlglaste ühistu-sisene avalikustamine ühistu liikmete ees on juhatuse kohus. Praeguses majanduslikus olukorras on ühistud järjest enam hädas võlglastega. Juhend käsitleb võlglasi, kes ei tasu korteriga seotud makseid korteri- või hooneühistule, kohaldudes ka suvila-, garaaži- jms ühistutele.
Kuigi väljapoole ühistut oleks võlgu olevate inimeste nimede avaldamine lubamatu, siis ühistu siseselt peaks selline tegevus olema juhatuse üheks kohuseks oma liikmete ees.
Ühistu on asutatud ühiseks majandamiseks ning liikmetel on õigus teada, kellel on ühise majapidamise ees võlgu. Sobivaimad viisid oleksid võlglaste andmete avaldamine ühistu üldkoosoleku ja juhatuse protokollides ning samuti teadaandena liikmetele saadetud arvete peal.
Korterivõlglaste avaldamise juhis on leitav AKI võrgulehelt
http://www.aki.ee/est/?part=html&id=56 ning EKÜL võrgulehelt
http://www.ekyl.ee/15353
Seotud lood
Kortermajas valmistatakse soe tarbevesi üldjuhul hoone tehnosõlmes, kust see jaotatakse püstikutorustiku kaudu iga korterini. Tarbevee ringluse tagamiseks asub šahtis ka ringlustorustik ning soojussõlmes on sooja tarbevee ringluspump, mis nõuab energiat nii pumba tööks kui ka jahtunud vee temperatuuri hoidmiseks püstikus. Lisaks on torude õige isoleerimine ja paigaldus püstikušahtis äärmiselt oluline, et vähendada soojuskadusid ja külma vee soojenemist üle lubatud piiri.