19. märts 2009

Võlglaste avalikustamine on korteriühistu kohustus

Eesti Korteriühistute Liiduga (EKÜL) ja Andmekaitse Inspektsioon (AKI) on koostanud materjali, milles selgitatakse võimalusi ühistule võlgu jäänud inimeste nimede avalikustamiseks.

Korterivõlglaste ühistu-sisene avalikustamine ühistu liikmete ees on juhatuse kohus. Praeguses majanduslikus olukorras on ühistud järjest enam hädas võlglastega. Juhend käsitleb võlglasi, kes ei tasu korteriga seotud makseid korteri- või hooneühistule, kohaldudes ka suvila-, garaaži- jms ühistutele.

Kuigi väljapoole ühistut oleks võlgu olevate inimeste nimede avaldamine lubamatu, siis ühistu siseselt peaks selline tegevus olema juhatuse üheks kohuseks oma liikmete ees.

Ühistu on asutatud ühiseks majandamiseks ning liikmetel on õigus teada, kellel on ühise majapidamise ees võlgu. Sobivaimad viisid oleksid võlglaste andmete avaldamine ühistu üldkoosoleku ja juhatuse protokollides ning samuti teadaandena liikmetele saadetud arvete peal.

Korterivõlglaste avaldamise juhis on leitav  AKI võrgulehelt http://www.aki.ee/est/?part=html&id=56 ning EKÜL võrgulehelt http://www.ekyl.ee/15353

 

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688