19. märts 2009
Jaga lugu:

Glaskeki osakond 3-kuisel sundpuhkusel

Glaskek Tallinn AS koosseisu kuuluva klaaspaketitehas töötajad on saadetud kolmeks kuuks sundpuhkusele, kinnitas Glaskek AS juhatuse esimees Indrek Pajuri.

"Suure tõenäosusega tahab üht meie tootmisliini osta üks vene firma, kes soovib paketiliini üles panna," kergitas Pajuri katet põhjuselt, miks kümmekond inimest sundpuhkusele saadeti. "Tegemist on puhtal kujul seadusandlust ja hetke turu madalseisu ära kasutava situatsiooniga," lisas ta.  

Glaskeki kolmest liinist läheb müüki üks. "Mahtude kahanemisega arvestasime juba ammu, turul ulatub langus juba 50% ja on tõenäoline, et sellist absoluutväärtust nagu buumi ajal oli, ei teki enam kunagi," möönis Pajuri.

Pajuri sõnul jätkavad sundpuhkusel olijad oma tööd kolme kuu pärast, aga kui pinkide maha- ja ümbertõstmisega saadakse valmis varem, jätkub varem ka seiskunud tootmine. "Meil oli mõistlikum teha taotlus kolme kuu peale, juhuks, kui protsessid ei suju," lisas ta.

Muutunud turuolukorras on Glaskek juba viinud läbi töötajate hulga arvulise vähendamise ja keskmiselt 20% palgakärped. "Tõenõoliselt peame palku vähendama ka edaspidi. Püüame kõigepealt viia koosseisud optimaalseks ning alles pärast seda vaatame üle kulubaasi," avaldas Pajuri. "Kui varem vaagisime oma strateegiat aasta ja poole aasta kontekstis, siis nüüd arutame tulevikku puudutavaid küsimusi iga kuu, sest muutused on nii kiired."

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Enimloetud
Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050eva@ehitusuudised.ee
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554sandra.malvik@aripaev.ee
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785helen.paapsi@aripaev.ee