Tallinna Vabaduse väljakule kavatsetakse paigaldada pargipingid ja haljastuskonteinerid, mis hakkavad paiknema kolme korda kolme meetri suurustel betoonplatvormidel, mille alla paigaldatakse rattad, et vajaduse korral Vabaduse väljakut ümber möbleerida.
„Sääraseid platvorme valmistatakse kokku 12 tükki,” rääkis Eest iPäevalehele hankija esindaja, Teede Projektijuhtimise AS-i esimees Margus Kuusmann. „Pinke tuleb kokku 18, iga platvormi peale paigaldatakse neid kaks. Ülejäänud platvormid jääksid haljastusele, näiteks lillekastidele.”
Kuusmanni sõnul kavandatakse betoonplatvormide võimalikuks kõrguseks 15–20 sentimeetrit, mööbliplaatide rattad saavad aga lukusüsteemi, et huligaanid ei saaks neid omavoliliselt mööda linna laiali tassida. „Põhjus, miks mööblile säärane ideelahendus loodi, seisneb selles, et kuna väljakul hakkavad toimuma eri üritused, siis on mugav platsisisustus vastavalt vajadusele ümber projekteerida.”
Seda, kui palju liikuvad mööbliplaadid maksma lähevad, ei osanud hankija veel öelda. „Kuna Eestis sellist mööblit varem valmistatud ega paigaldatud ei ole, siis ei taha ka hinnaga spekuleerima hakata,” selgitas Kuusmann ja jäi kidakeelseks ka summa võimaliku ülempiiri suhtes.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
PAROC® toob ehitusturule uue toote – PAROC
Linio 10cc. Tegemist on kaasaegse kivivilla soojusisolatsiooniplaadiga fassaadide jaoks (ETICS), mille mõlemad pooled on juba tehases kruntvärviga kaetud. See lahendus aitab ehitusplatsil tööd tõhusamalt korraldada, säästes paigaldusaega ja vähendades liimikulu.