Vabaduse väljakule tuleb teisaldatav betoonmööbel

Tallinna Vabaduse väljakule kavatsetakse paigaldada pargipingid ja haljastuskonteinerid, mis hakkavad paiknema kolme korda kolme meetri suurustel betoonplatvormidel, mille alla paigaldatakse rattad, et vajaduse korral Vabaduse väljakut ümber möbleerida.

„Sääraseid platvorme valmistatakse kokku 12 tükki,” rääkis Eest iPäevalehele hankija esindaja, Teede Projektijuhtimise AS-i esimees Margus Kuusmann. „Pinke tuleb kokku 18, iga platvormi peale paigaldatakse neid kaks. Ülejäänud platvormid jääksid haljastusele, näiteks lillekastidele.”

Kuusmanni sõnul kavandatakse betoonplatvormide võimalikuks kõrguseks 15–20 sentimeetrit, mööbliplaatide rattad saavad aga lukusüsteemi, et huligaanid ei saaks neid omavoliliselt mööda linna laiali tassida. „Põhjus, miks mööblile säärane ideelahendus loodi, seisneb selles, et kuna väljakul hakkavad toimuma eri üritused, siis on mugav platsisisustus vastavalt vajadusele ümber projekteerida.”

Seda, kui palju liikuvad mööbliplaadid maksma lähevad, ei osanud hankija veel öelda. „Kuna Eestis sellist mööblit varem valmistatud ega paigaldatud ei ole, siis ei taha ka hinnaga spekuleerima hakata,” selgitas Kuusmann ja jäi kidakeelseks ka summa võimaliku ülempiiri suhtes.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed