Ärimeeste plaan panna Hiiumaale püsti 250 tuulikut on kohaliku rahva teinud ärevaks ja kodanikualgatuse korras on hakatud koguma allkirju selle kava vastu, vahendab Postimees.
«Me usume, et kodanik on see, kes saab mägesid liigutada, sest ametnikul on määrused, reeglid ja ülemused. Poliitikul aga on tarvis seljatagust,» selgitas tuulepargivastast allkirjade kogumist üks selle korraldajaid Kristi Ugam Postimees.ee'le.
Ugami sõnul on ta ise rääkinud sel teemal ligi 100 inimesega ning kõik on põhimõtteliselt taastuvenergia poolt. «Kõik on mingites proportsioonides ka tuuleenergia pooldajad, aga keegi ei ole selle projekti poolt,» lisas ta.
Lisaks Hiiumaa rannikumerre kavandatavale suurele tuulepargile on kavas rajada Käina, Emmaste ja Pühalepa valdade territooriumile tuuleturbiine koguvõimsusega 500 MW (megavatti), seisab Hiiu Lehes ilmunud pöördumises. See tähendab 250 tuuliku rajamist Käina, Emmaste ja Pühalepa valla territooriumile.
Seotud lood
Kui räägitakse ärikinnisvarast, pööratakse enamasti tähelepanu selle asukohale, suurusele ja siselahendusele. Katuse peale mõeldakse sageli alles viimases järgus. Ent katus ei ole pelgalt funktsionaalne element, mis kaitseb vihma ja tuult eest. Tänapäevane katus on osa hoone toimivusest, energiatõhususest ja visuaalsest kuvandist. Kuidas teha katuse puhul tark otsus? Miks on oluline lähtuda kvaliteedist, mitte ainult hinnast? Ja mis rolli mängib katus ettevõtte jätkusuutlikkuses?