Kriis jätab kaubanduspindade turu puutumata

Viru Keskuse juht Ants Vasar kinnitas ehitusuudised.net-le, et kaubanduskeskuse ukse taga on endiselt järjekord kaupmeestest, kes soovivad poepinda üürida.

„Mõni suhtub küll laienemisse ettevaatlikult, ent konkurente jagub, kes on kaubanduspinnast huvitatud,“ märkis Vasar. Samuti pole tema sõnul soovi väiksematele pindadele kolida. Põhjuseks poe kontseptsioon, mis määrab kaupluse suuruse. „Sellised kõigesööjad võib-olla soovivad väiksemat pinda, ent meie pole neist eriti huvitatud,“ märkis ta. Hindade kohta märkis ta, et need pigemini kasvavad. „Avasime Viru keskuse väga ebasoodsal ajal – so. 2003. aastal, sellest ajast peale on hind tõusnud,“ ütles Vasar.

Küsimusele, kas kaupmehed kipuvad raskemas majandusolukorras üüriga hiljaks jääma vastas Vasar: „Need on ühed ja samad, kellele me pidime ka headel aegadel valusalt sisse sõitma ja peame ka nüüd."

Ülemiste keskus ostis Kaitseministeeriumilt avalikul kirjalikul enampakkumisel maatüki, kuhu tulevikus kavandatakse laiendust.

Ülemiste keskuse tegevjuht Guido Pärnits ütles ehitusuudised.net-le, et nad ostsid parkla, kuna jutuks olnud maatükk, kus asus niikuinii Ülemiste keskuse klientide parkla, pandi Eesti Vabariigi poolt müüki.

„Ja tõsi ta on selle maatüki peale kavandame osaliselt Ülemiste keskuse laiendust, kuid täpsemalt on veel vara rääkida,“ ütles Pärnits vastuseks küsimusele, kas plaanitakse laienemist.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed