Kuressaare tõstis eluruumide üüri  

Kuressaare linnavalitsus tõstis linnale kuuluvate mugavusteta eluruumide üüri piirmäära ja kaotas hinnavahe kanalisatsiooni ja veega varustatud ning ilma nendeta korterite vahel.

Juba aastaid on mugavustega munitsipaaleluruume üürivad linlased – põhiliselt nn sundüürniku staatusest pääsemiseks linnalt pinna üürinud inimesed – maksnud üüri 17 krooni ruutmeetrilt pluss kommunaalkulud.

Nende jaoks on linnal korterid Tallinna tn 83 ja Aia 49 asuvates kortermajades. Linna infojuht Priit Pruul ütles Oma Saarele, et linna teiste üüripindade eest polegi põhimõtteliselt üüri võetud või on see osa pindade puhul olnud marginaalne.

“Elanikud on maksnud vaid hooldustasu haldavale ettevõttele,” kinnitas Pruul.

Teisipäeval otsustas linnavalitsus, et edaspidi maksavad ahiküttega korterites elavad üürnikud linnale iga ruutmeetri eest 10 krooni kuus. Nii vee ja kanalisatsiooniga varustatud kui ka vee ja kanalisatsioonita korterites.

“Põhjus on selles, et nendel pindadel, kus hetkel kanalisatsiooni ega vett pole, saab see mingil hetkel olema, seega peab linn selleks kulutusi tegema,” täpsustas Pruul.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed